تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311597 تاریخ : 1396/09/28-14:59:49
,17,
عزم ایران برای گسترش روابط با نخجوان جدی است

وزیر اقتصاد در دیدار با رئیس مجلس نخجوان تاکید کرد؛

عزم ایران برای گسترش روابط با نخجوان جدی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان بر عزم جدی ایران برای گسترش روابط با این کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان امور اقتصادی ودارایی، مسعود کرباسیان در این دیدار با اشاره به رشد مطلوب روابط دو کشور ایران و نخجوان در دولتهای یازدهم و دوازدهم گفت: در طی این مدت، ده ملاقات بین روسای دو کشور صورت گرفت که در آخرین سفر "الهام علی اف"، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان، وظایف مهمی برای کمیسیون های مشترک دو کشور تعیین شد.

وی با اشاره به زمینه های گسترده همکاری بین ایران و نخجوان تصریح کرد: در بیله سوار، پل چوبی و پل دشت باید همکاریهایمان را بیشتر کنیم.

وزیر اقتصاد کشورمان گفت: علاوه بر همکاریهای تجاری و توریستی، همکاری ها و روابط بانکی، ترانزیتی، صنعتی و راه آهن نیز باید بصورت بنیادی تر و اساسی تر شکل گیرد.

در ادامه این دیدار "واصف طالب اف"، رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار گفت: امروز شاهد روابط اقتصادی خوبی بین دو کشور ایران و نخجوان هستیم و تلاش خواهیم کرد تا همکاریهای خود را با ایران بیشتر از گذشته نماییم.

وی تصریح کرد: تبادل انرژی برق، خرید گاز از ایران و توسعه روابط در زمینه محصولات کشاورزی می تواند از جمله محورهای همکاری بین دو کشور ایران و جمهوری خودمختار نخجوان باشد.

وی با اشاره به تولید سالانه 20 مگاوات برق خورشیدی در نخجوان افزود: امسال 80 میلیون کیلووات تبادل انرژی داشتیم و این آمادگی وجود دارد که این حجم را بالا ببریم.

رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان همچنین گفت: کشورش در فصلهای پرآب، از نیروگاههای آبی خود انرژی زیادی تولید می کند که می تواند در زمینه فروش مازاد این انرژی با ایران گفتگو کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران