تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515906 تاریخ : 1399/04/24-09:18:11
,2,
عرضه 1000 میلیارد تومان اوراق رهنی مسکن در فرابورس

عرضه 1000 میلیارد تومان اوراق رهنی مسکن در فرابورس

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن از آغاز مرحله جدید پذیره نویسی اوراق رهنی بانک مسکن خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، نشست خبری پذیره نویسی مرحله دوم اوراق رهنی بانک مسکن (روز دوشنبه 23 تیرماه) در شرکت فرابورس برگزار شد.
بهرنگ اسدی مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن، در این نشست خبری با بیان اینکه اوراق رهنی مسکن در فرابورس عرضه می شود، افزود: مرحله دوم پذیره نویسی اوراق رهنی مسکن تا 1000 میلیارد تومان آغاز شده است و تا پایان امسال دو هزار میلیارد تومان دیگر در دو نوبت منتشر می شود.
وی افزود: اوراق رهنی مسکن از امروز آماده عرضه در فرابورس است و متقاضیان می توانند خرید این اوراق را آغاز کنند.
اسدی با اشاره به اینکه سود این اوراق 16 درصد با سررسید دو ساله است، افزود: اصل اوراق در پایان دوسال پرداخت خواهد گردید و در مواعد 3 ماهه سود سالیانه 16 درصد به سرمایه گذاران پرداخت می گردد.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن با بیان اینکه سود اوراق هر سه ماه یکبار به حساب سهامداران پرداخت می شود، درباره پیش بینی تاثیر این اوراق در بازار مسکن گفت: این اوراق به پشتوانه 137 هزار تسهیلات بانک مسکن منتشر گردیده که منابع جمع آوری شده صرف اعطای تسهیلات مجدد توسط بانک می گردد.
اسدی تاکید کرد : امیدواریم با تامین مالی از محل فروش این اوراق، منابع جدید برای پرداخت تسهیلات وارد چرخه بانکی شود و بلافاصله پس از تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی، پرداخت تسهیلات در دستور کار بانک مسکن قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن با بیان اینکه انتشار اوراق رهنی بخش مسکن در گذشته یکبار اجرا شده است، گفت: فاز اول در سال 95 به مبلغ 300 میلیارد تومان عرضه شد و اکنون انتشار اوراق در حجم بیشتر در دستور کار قرار گرفت که امیدواریم در آینده نیز برای انتشار دو هزار میلیارد تومان هدفگذاری شده اقدامات لازم انجام شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 139
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران