صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 465451 تاریخ : 1398/03/07-12:22:53
,8,5,
عرضه نفت خام در بورس انرژی بر اساس شیوه نامه ابلاغی سال 98

عرضه نفت خام در بورس انرژی بر اساس شیوه نامه ابلاغی سال 98

نماینده شرکت ملی نفت در بورس درباره عرضه نفت و میعانات گازی در بورس گفت: امروز برای نخستین بار نفت خام سنگین بر اساس شیوه نامه ابلاغی سال 1398 در بورس عرضه شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، امیرحسین تبیانیان با بیان این‌که بر اساس اطلاعیه عرضه، این محصول در بورس 64.29 سنت در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: مبنای قیمت‌گذاری فوب خارک به مقصد مدیترانه است و بر همین اساس نیز قیمت اعلام شده و شیوه تسویه حساب و بارگیری نیز طبق شیوه نامه ابلاغی اجرا خواهد شد.

به‌گفته وی، بر اساس اطلاعیه حداقل بارگیری 35 هزار بشکه و واحدهای قابل معامله نیز 1000 بشکه روی تابلو در نظر گرفته شده است. درباره نفت خام سبک نیز باید گفت که یک بار در هفته گذشته عرضه صورت گرفت اما هفته آینده نیز شاهد عرضه مجدد خواهیم بود.

نماینده شرکت ملی نفت در بورس از عرضه نفت و میعانات گازی در بورس افزود: معمولاً عرضه، سه‌شنبه‌ها صورت می‌گیرد اما با توجه به این‌که سه‌شنبه هفته آینده تعطیل است، دوشنبه آتی دو میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی با قیمت 95 درصد قیمت نفت خام دبی روی تابلو عرضه خواهد شد که اطلاعیه آن نیز منتشر شده است.

پیش‌بینی‌ها برای استقبال از عرضه

تبیانیان درباره پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای استقبال از عرضه گفت: تعدادی متقاضی وجود دارد اما باید برای مشخص شدن نتیجه نهایی منتظر ماند.

بیستم فروردین‌ماه برای نخستین بار در سال 1398 و برای نهمین بار در تاریخ بورس، نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌المللی بورس انرژی عرضه شد اما در نهایت هیچ مشتری در طرف تقاضا سفارشی ثبت نکرد و نفت خام سبک ایران در بورس بی‌مشتری ماند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران