در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519006 تاریخ : 1399/06/16-15:18:33
,17,
عرضه فوری ماسک های تولیدی به مراکز درمانی الزامی است

معاون وزیر صمت:

عرضه فوری ماسک های تولیدی به مراکز درمانی الزامی است

معاون وزیر صمت در بخشنامه ای خطاب به تولیدکنندگان ماسک، بر الزام تحویل فوری ماسک به مراکز درمانی و ارائه گزارش در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، عباس تابش اظهار داشت: پیرو بخشنامه شماره 35342/99/370 مورخ 05.‏06.‏99? این سازمان و با توجه به گزارش واصله از سوی شرکت های تأمین کننده مواد اولیه مبنی بر دریافت ملت بلون از ابتدای مردادماه توسط تولیدکنندگان ماسک در کشور و به منظور مدیریت توزیع در شرایط فعلی کشور و جلوگیری از هرگونه اختلال در تأمین و جلوگیری از توزیع خارج از شبکه مطابق مصوبات جلسه روز چهارشنبه 12.6. 99 در محل این سازمان و با حضور مراجع نظارتی ذیربط، بخشنامه ضرورت تحویل فوری ماسک به مراکز درمانی مطابق سهمیه های تعیین شده به واحدهای منتخب ابلاغ گردید.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این بخشنامه کلیه شرکت های تولیدکننده ماسک مکلف اند نسبت به تحویل ماسک سه لایه تولیدی خود به دانشگاه های علوم پزشکی منتخب در نظر گرفته شده برای هر شرکت و همچنین شرکت های پخش معرفی شده از سوی سازمان غذا و دارو جهت عرضه گسترده در سطح داروخانه های سراسر کشور اقدام نموده و توزیع ماسک به مراکز تعیین شده در قالب بخشنامه مذکور را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار دهند.

معاون وزیر صنعت؛ بر نظارت سازمان حمایت بر نحوه توزیع ماسک تولیدی با همکاری سایر دستگاه های نظارتی و ضرورت برخورد قاطع با توزیع خارج از شبکه تأکید و تصریح کرد: ضروری است فهرست میزان ماسک تحویلی به دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی و سایر مراکز مجاز تعیین شده در بازه های زمانی مختلف نیز به تفکیک احصاء و ضمن ثبت در سامانه جامع تجارت به این سازمان منعکس شود. ضمناً واحدهای تأمین کننده مواد اولیه نیز مکلف اند ضمن تأمین به موقع نیاز تولید کنندگان ماسک منتخب حسب سهمیه های تعیین شده، صرفاً نسبت به عرضه ملت بلون حسب فهرست واحدهای منتخب واجد شرایط اعلامی از سوی این سازمان اقدام نموده و فروش خارج از شبکه تعیین شده مصداق تخلف خارج از شبکه است.

تابش در ادامه متذکر شد: با توجه به نیاز مبرم مراکز درمانی به ماسک سه لایه پزشکی در شرایط حساس کنونی، در صورت عدم تحویل ماسک متناسب با مواد اولیه دریافتی از جمله ملت بلون توسط شرکت های سهمیه گیرنده به مراکز اعلامی منتخب سازمان غذا و دارو و یا عدم ارائه گزارش عملکرد اقدامات، نسبت به قطع سهمیه مواد اولیه و جایگزینی سایر واحدهای متقاضی واجد شرایط و معرفی آن شرکت به مراجع تعزیری و قضائی اقدام خواهد شد.

وی یادآور شد: این بخشنامه طی نامه شماره 36390/99/370 مورخ 12.‏06.‏99? به کلیه شرکت های تولیدی ماسک در سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران