در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512112 تاریخ : 1399/02/14-12:28:09
,8,
عرضه سهام دولتی از حباب بورس جلوگیری می کند

عرضه سهام دولتی از حباب بورس جلوگیری می کند

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: عرضه سهام دولتی به بورس تصمیم هوشمندانه ای است که باعث تعمیق بازار سرمایه و جلوگیری از حباب شاخص بورس خواهد شد، از طرفی این اقدام ضریب نفوذ بازار سرمایه را بین سرمایه گذاران افزایش خواهد داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، امیرعلی امیرباقری به عرضه صندوق های قابل معامله در بورس اشاره کرد و گفت: این اتفاق در کنار آزادسازی سهام عدالت زمانی رخ داد که اقبال چشمگیری به سمت بازار سرمایه صورت گرفت و نقدینگی زیادی در حال ورود به این بازار است که این موضوع می تواند از دیگر عوامل تاثیرگذار در رشد بیشتر شاخص باشد.

وی افزود: با ورود جریان گسترده نقدینگی به بورس از سمت حقیقی ها همچنان شاخص کل و شاخص هم وزن در مسیر صعودی قرار دارند و اقبال بیشتر به سمت سهامی است که از رشد بازار جا مانده بودند، اکنون به دلیل وجود حقیقی های قدرتمند در بازار شاهد صفوف چند صد میلیونی در این نمادها هستیم.

وی میرباقری اظهار داشت: از طرفی کماکان اخبار موجود به نفع بازار سرمایه است و این اخبار امیدبخش، باعث ادامه ورود نقدینگی به سمت این بازار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنان از طرف فعالان بازار انتظار حمایت دولت و نگاه مثبت دولت به بازار سرمایه برای تامین نقدینگی وجود دارد که این موضوع خود به تنهایی می تواند در ادامه جریان ورود نقدینگی به این بازار تاثیرگذار باشد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: از طرف دیگر در کنار تاثیر حمایت دولت از بورس به دلیل رکود موجود در بازار ارز، مسکن و طلا شاهد اقبال به سمت بازار سرمایه از سمت سرمایه گذاران حقیقی هستیم که این موضوع باعث تاثیر مثبت در اقتصاد کشور از بعد تامین مالی، افزایش نقدینگی در گردش برای شرکت ها و عدم ایجاد حباب در بخش غیر مولد اقتصاد خواهد شد.

وی به آزادسازی سهام عدالت اشاره و بیان کرد: آزادسازی سهام عدالت که با اجازه رهبر معظم انقلاب انجام شد می تواند بر روند معاملات بازار تاثیرگذار باشد، به همین دلیل به دنبال تصمیمات اخیر دولت برای بازار سرمایه در مدت کوتاه شاهد فشار فروش در بازار نیستیم و می توان در انتظار رشد بیشتر شاخص کل و شاخص هم وزن بود.

امیرباقری خاطرنشان کرد: ممکن است در روزهای آینده شاهد اصلاح درون کانالی و تغییر کانال شاخص کل و هم وزن باشیم که این امر نباید به ریزش بازار اطلاق شود بلکه اصلاحی است که باید در میان مدت و بلندمدت انجام شود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: پیشنهاد ما به سرمایه گذاران این است که برای ورود در هر سهمی تحلیل های لازم را مدنظر قرار دهند و صرفا براساس جریان ورود نقدیگی تصمیم گیری نکنند زیرا جریان نقدینگی به سرعت با اخبار سیاسی و غیرمنتظره تغییر جهت می دهد و بهتر است سرمایه گذاران برای خرید سهام صورت های مالی شرکت ها را مدنظر قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: براساس پیش بینی های صورت گرفته تا پایان هفته شاهد رشد شاخص کل خواهیم بود، هر چند که بسیاری از نمادها با توجه به رشد بیش از 50 درصدی متوقف هستند اما بعد از برگزاری کنفرانس و نیز بازگشایی نمادها شاهد جبران رشد آنها در روزهایی که نمادشان متوقف بود خواهیم بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران