تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311750 تاریخ : 1396/09/29-16:32:31
,8,
عرضه زعفران در بورس کالا راهگشای توسعه بازارهای صادراتی

عضو شورای ملی زعفران اعلام کرد؛

عرضه زعفران در بورس کالا راهگشای توسعه بازارهای صادراتی

عضو شورای ملی زعفران گفت: عرضه و ورود زعفران به بورس های جهانی و فرامنطقه ای و حضور پررنگ در 5 قاره دنیا در توسعه بازارهای صادراتی و کنترل قیمت این محصول امری موثر است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،  علی حسینی در پاسخ به این سوال که عرضه زعفران در بورس کالا راهگشای توسعه بازارهای صادراتی است، گفت: ورود به بورس های جهانی و فرامنطقه ای و حضور پررنگ در 5 قاره دنیا در توسعه بازارهای صادراتی و کنترل قیمت، امری موثر است.

وی با بیان اینکه توسعه بازارهای صادراتی زعفران مستلزم عزم و اراده ملی است، از ثبات نرخ زعفران در یک ماه اخیر خبر داد و  اظهار کرد: اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ 3 میلیون و 700 و حداکثر 4 میلیون و 700 هزارتومان است.

وی افزود: با توجه به آغاز سال نو میلادی و تعطیلی بازارهای جهانی و شرایط عرضه و تقاضا در داخل، امکان پیش بینی قیمت زعفران در روزهای آتی وجود ندارد.

حسینی با اشاره به روند کند صادرات زعفران بیان کرد: با وجود آنکه بیش از 90 درصد زعفران دنیا در ایران تولید می شود اما  تعداد کشورهای هدف صادراتی به کمتر از 50  می رسد که این امر قابل قبول نیست.

عضو شورای ملی زعفران با انتقاد از توقف توسعه بازارهای صادراتی زعفران تصریح کرد: در ده سال اخیر  در توسعه و ایجاد بازارهای جدید صادراتی توفیق چندانی نداشتیم که این امر برای کشور که به طور مستمر با افزایش تولید روبروست،یک ضعف تلقی می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 146
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران