جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518736 تاریخ : 1399/06/11-17:22:54
,8,
عرضه دومین شرکت نیروگاهی در فرابورس

عرضه دومین شرکت نیروگاهی در فرابورس

در آستانه عرضه اولیه سهام دومین شرکت نیروگاهی در فرابورس، مدیر عامل این شرکت اعلام کرد: روند ورود نیروگاه ها به بازار سرمایه شتاب بیشتری گرفته و اخیرا دو نیروگاه آبادان و گیلان در این بازار عرضه اولیه شده اند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، «شهرام صدرا» با بیان اینکه در سال 1389 کنسرسیومی از شرکت های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان شامل شرکت نفت بهران، بانک سینا، برق و انرژی صبا و خدمات دریایی و بندری سینا برنده مزایده نیروگاه قم شدند، گفت: این نیروگاه را خریداری کردند که پس از چند ماه شرکت برق و انرژی پیوند را تاسیس کرده و دارایی های نیروگاه را به نام شرکت بپیوند منتقل کردند.

مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس، سهامداران عمده آن را شرکت های نفت بهران، برق و انرژی صبا و تولید نیروی مرکزی صبا معرفی کرد که به ترتیب دارنده بیش از 49، 24 و 20 درصد از سهام شرکت بپیوند هستند.

صدرا با اشاره به اینکه ایران در زمینه تولید برق در دنیا با ظرفیت نصب شده 83 هزار مگاوات، رتبه چهاردهم، در منطقه رتبه اول و در خاورمیانه نیز رتبه دوم را در اختیار دارد، افزود: در این میان ظرفیت کلی نیروگاه قم 714 مگاوات ساعت و ظرفیت عملی آن 650 مگاوات است.

به گفته وی، این نیروگاه دارای چهار واحدی گازی هر کدام با ظرفیت اسمی 128.5 مگاواتی ساخت میتسوبیشی ژاپن و دو واحد بخاری 100 مگاواتی ساخت ABC ایتالیاست.

مدیرعامل بپیوند با اشاره به اینکه در سال 97 آمادگی نیروگاه قم 4 میلیون و 400 هزار مگاوات ساعت بوده، گفت: در سال 98 این رقم به 4 میلیون و 700 هزار مگاوات رسیده است و آمادگی داریم امسال این ظرفیت را به بیش از 5 میلیون مگاوات برسانیم.

صدرا در بخش دیگری از این نشست خبری، دارایی هایی غیر جاری بپیوند را 3 میلیارد و 925 میلیون ریال و درآمدهای غیر جاری آن را 2 میلیارد و 900 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: همچنین در پایانِ تیرماه 99 ارزش دارایی هایی این شرکت حدود 69 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند وجه تمایز این شرکت را نسبت به سایر رقبا، سودآوری مناسب آن عنوان کرد و افزود: در سال های اخیر برای تهیه قطعات با شرکت های داخلی قرارداد بسته ایم و بدین ترتیب علاوه بر حمایت از تولید داخل، بیش از 15 میلیون یورو از این محل کاهش هزینه داشتیم.

به گفته وی، این شرکت برنامه دارد با خریداری قطعات ساخت داخل، کاهش هزینه ها، کاهش زمان تعمیرات و همچنین بهینه سازی، سودآوری شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس را افزایش دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران