صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521560 تاریخ : 1399/07/28-16:23:44
,8,
عرضه حقوقی ها در بورس را به شکل قانونمند محدود می کنیم

مدیرعامل بورس تهران:

عرضه حقوقی ها در بورس را به شکل قانونمند محدود می کنیم

مدیرعامل بورس تهران گفت: به علت عرضه سنگین برخی از حقوقی ها در بازار، در تلاش هستیم تا با ابزار قانونی، عرضه حقوقی ها را محدود کنیم.

به گزارش بانک و صنعت، علی صحرایی با اشاره به اینکه، هدف صندوق بازارگردان، نقدشوندگی بازار است، اظهار داشت: طبق مصوبات شورای عالی بورس، از 20 شهریورماه امسال، ناشران و سهامداران عمده موظف هستند نقدشوندگی را از طریق ابزار بازسازی و عملیات بازارگردانی انجام دهند و صف های فروش و خرید را جمع کنند.

وی ادامه داد: 175 شرکت بازارگردان به بورس تهران معرفی شدند، 13 ناشر به دلیل کمبود منابع، بازارگردانی را نپذیرفتند، 94 ناشر مدارک را برای شرکت بورس ارسال کردند و هنوز 58 ناشر با بورس تهران مکاتباتی انجام نداده اند.

صحرایی گفت: بورس تهران تا به امروز، 20 شرکت را که بازارگردانی را انجام نداده است به کمیته تخلفات فراخوانده، زیرا این وظیفه، الزامی است و باید بازارگردانی انجام شود.

مدیرعامل بورس تهران افزود: در روز گذشته، 25 نماد متوقف بود، 53 شرکت، بازارسازی انجام داد، 32 شرکت تعهد کامل برای بازار گردانی و 76 شرکت بخش عمده ای از تعهدات عملیات بازارگردانی انجام داده است ضمن اینکه 200 شرکت عدم تعهد بازار گردانی داشتند.

وی گفت: برخی از حقوقی ها در هفته گذشته در پایان معاملات، عرضه هایی انجام دادند و باعث نگرانی بسیاری از سهامداران حقیقی شدند.

صحرایی با بیان اینکه حقوقی ها باید متناسب با شرایط بازار، عرضه داشته باشند، افرود: ما از طریق ابزارهای مقرراتی تلاش می کنیم تا قانونمند عرضه حقوقی ها را محدود کنیم، ضمن اینکه در همه دنیا میزان عرضه حقوقی ها محدود است و سهامداران عمده، ملزم هستند برای فروش سهام خود، بازار یابی کنند، اما در کشور ما حقوقی ها به صورت نماد عادی در بازار عرضه می کنند.

مدیر عامل بورس تهران اضافه کرد: برخی از حقوقی ها، در زمان اوج (پیک) نوسان بازار، یعنی در تیر و مرداد اقدام به عرضه سهام کردند و در نقد شوندگی سهام، مشارکت نداشتند.

وی همچنین درباره وضعیت بازار سرمایه گفت: انتخابات سایر کشورها و اخبار مرتبط با آن، تاثیر زیادی در بازار سرمایه گذاشته ضمن اینکه اخبار مربوط به شرکت های فلزاتی و معدنی، هم در افت شاخص تاثیر گذاشت و عرضه های روز چهارشنبه توسط حقوقی ها نیز یکی از دلایل افت بازار است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران