همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 532904 تاریخ : 1399/09/11-12:15:26
,1,
عرضه اولیه سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین در آینده نزدیک

مدیرعامل بانک اقتصادنوین خبر داد

عرضه اولیه سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین در آینده نزدیک

سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین به زودی در بازار بورس اوراق بهادار عرضه می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، علیرضا بلگوری با اشاره به اقدامات این بانک در رعایت الزامات ابلاغی مواد 16 و 17 قانون رفع موانع تولید، گفت: در این ارتباط شرکت هایی که امکان عرضه در بازار بورس و فرابورس را داشتند انتخاب شدند که با هماهنگی سازمان بورس و اوراق بهادار اقدامات لازم در جهت واگذاری این شرکت ها در حال انجام و پیگیری است.
او افزود: در این راستا اقدامات اولیه در جهت پذیرش شرکت لیزینگ اقتصادنوین انجام شده است و در حال حاضر در انتظار درج نماد و بلافاصله تکمیل مدارک و عرضه سهام این شرکت هستیم که پیش بینی می کنیم در آینده نزدیک به انجام خواهد رسید.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین همچنین درباره وضعیت عملیاتی و سودآوری شرکت لیزینگ اقتصادنوین گفت: از منظر سودآوری، سود خالص شرکت در دوره شش ماهه منتهی به پایان شهریورماه سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 48 درصد رشد داشته است. همچنین سود عملیاتی این شرکت در شش ماه نخست سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشدی نزدیک به 55 درصد را تجربه کرده است. مبلغ تسهیلات ارائه شده در حوزه خودروهای سبک و سنگین و تجهیزات نیز با رشدی بالغ بر 285 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است. این در حالی است که با وجود رشد قابل توجه تسهیلات اعطایی و شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا و رکود کسب وکار، نسبت معوقات به مانده تسهیلات طی دوره یادشده نسبت به دوره مشابه سال قبل بهبودیافته است.
بلگوری در خصوص برآورد قیمت سهام شرکت لیزینگ اقتصادنوین در زمان عرضه تصریح کرد: اظهارنظر در مورد این موضوع منوط به گزارش های ارزش گذاری است اما با توجه به وضعیت عملکردی این شرکت و ارزش بازار سهم سایر شرکت های رقیب، قیمت واقعی سهام در زمان عرضه تفاوت قابل ملاحظه ای با بهای تمام شده سهام داشته و سود مناسبی را برای بانک اقتصادنوین ایجاد خواهد کرد.
گفتنی است، شرکت لیزینگ اقتصادنوین به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های واسپاری عرضه شده در بازار بورس اوراق بهادار با سرمایه ثبتی سه هزار میلیارد ریال است که خدمات متنوع لیزینگ را ارائه می کند.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین همچنین از اقدامات انجام شده در جهت پذیرش شرکت پرداخت نوین آرین که از شرکت های فعال در حوزه صنعت PSP کشور است، در بازار فرابورس خبر داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران