از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515108 تاریخ : 1399/04/09-10:45:17
,8,
عرضه اولیه ای جدید در راه بورس

عرضه اولیه ای جدید در راه بورس

عرضه سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با نماد «سیتا» برای روز چهارشنبه (11 تیر) در بورس قطعی شد.

به گزارش بانک و صنعت، آگهی عرضه اولیه «شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین» به نماد «سیتا» منتشر شد که مطابق آن روز چهارشنبه (11 تیر ماه) تعداد یک میلیارد و 650 میلیون سهم معادل 15 درصد از سهام این شرکت به عنوان پانصدوچهل و یکمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش «سیمان،آهک و گچ» گروه و طبقه «تولید سیمان، آهک و گچ» در فهرست نرخ های بازار دوم به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر 800 سهم در دامنه قیمتی 15 هزار و 750 ریال تا 14 هزار و 900 ریال تعلق می گیرد.

در چند وقت اخیر حمایت دولت از بورس بی سابقه بوده و از طریق عرضه صندوق های ETF با قیمت مناسب، تامین مالی از طریق این بازار و نیز آزادسازی سهام عدالت حمایت همه جانبه خود را از این بازار اعلام کرد و بیشتر به دنبال این بود تا بتواند از طریق راه های مختلف اقشار مختلف جامعه را با بازار سرمایه و سرمایه گذاری در این بازار آشنا کند.

در این راستا و به دنبال رشد اخیر بازار سرمایه، شرکت ها به دنبال ورود به بورس هستند تا بتوانند از طریق تامین منابع مالی و نقدینگی فعالیت های تولیدی خود را رونق ببخشند.

تاکنون بیش از 90 درصد از عرضه اولیه هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده اند به همین دلیل این اقدام همیشه در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته و شاهد مشارکت تعداد کثیری از سرمایه گذاران در خرید عرضه های اولیه هستیم.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می شود، به روز اول عرضه سهام عرضه اولیه گفته می شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس یا فرابورس توسط سرمایه گذاران خریداری می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 136
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران