صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518835 تاریخ : 1399/06/12-17:55:37
,5,4,
عراق خواستار معافیت از توافق کاهش عرضه اوپک است

برای سال آینده میلادی؛

عراق خواستار معافیت از توافق کاهش عرضه اوپک است

عراق به دنبال گرفتن معافیت از توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سال آینده میلادی است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق اعلام کرد: عراق به دنبال گرفتن معافیت از توافق کاهش تولید نفت اوپک در سه ماه نخست سال 2021 میلادی است، اما در سه ماه آینده به سهمیه خود در توافق کاهش تولید پایبند خواهد بود.

وی در گفت وگو با روزنامه ای محلی گفت: در سه نشست جداگانه درباره این معافیت با وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک صحبت کرده است.

به گزارش وزارت نفت، عراق در 17 مردادماه اعلام کرده بود که می تواند تولید نفت خود را در ماه های اوت و سپتامبر روزانه 400 هزار بشکه دیگر کاهش دهد تا تخطی از سهمیه کاهش تولید خود را مطابق توافق تولیدکنندگان عضو ائتلاف اوپک پلاس در سه ماه گذشته جبران کند.

عبدالجبار در بیانیه ای مشترک با همتای سعودی خود عبدالعزیز بن سلمان گفته بود: کاهش تولید یادشده افزون بر روزانه 850 هزار بشکه ای است که در ماه اوت و سپتامبر بر اساس توافق اوپک پلاس رخ داده بود.

مجموع کاهش تولید عراق برای هر یک از ماه های اوت و سپتامبر روزانه یک میلیون و 250 هزار بشکه خواهد بود.

وزیر نفت عراق با تأکید بر پایبندی جدی عراق به توافق اوپک پلاس افزوده بود: عراق تا ابتدای ماه اوت به پایبندی صددرصدی به توافق کاهش تولید خواهد رسید.

وزارت نفت عراق در روز سه شنبه (11 شهریورماه) اعلام کرده بود: مجموع صادرات عراق در ماه اوت به طور متوسط دو میلیون و 600 هزار بشکه در روز بود، این در حالی که این رقم در ماه ژوئیه دو میلیون و 763 هزار بشکه در روز بود.

این وزارتخانه افزود: صادرات کرکوک از طریق بندر جیهان ترکیه در ماه اوت به طور میانگین 97 هزار بشکه در روز و میانگین قیمت هر بشکه 43 دلار و 70 سنت بود.

عبدالجبار روز چهارشنبه (12 شهریورماه) تصریح کرد: منطقه اقلیم کردستان عراق بدون مشورت با دولت فدرال عراق همچنان در حال صادرات نفت است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران