صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 450158 تاریخ : 1397/12/08-16:53:04
,17,21,
عدم موفقیت عرضه سوم نفت در بورس انرژی چه دلایلی دارد؟

حسینی تشریح کرد:

عدم موفقیت عرضه سوم نفت در بورس انرژی چه دلایلی دارد؟

عضو کمیسیون بودجه در مجلس نداشتن حساب ارزی، نبود اطمینان از پایداری عرضه و نقل و انتقالات مالی زمان‌بر را ازجمله دلایل اصلی عدم موفقیت عرضه سوم نفت در بورس انرژی دانست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد حسینی در تشریح علل عدم موفقیت عرضه سوم نفت در بورس انرژی علیرغم حضور مشتریان خارجی، گفت: نداشتن حساب ارزی، نبود اطمینان از پایداری عرضه و نقل و انتقالات مالی زمان‌بر، ازجمله دلایل اصلی این عدم موفقیت به شمار می‌آیند. 

پیش‌بینی فروش نفت در بورس در بودجه 98/ضرورت برنامه‌ریزی برای دستیابی به درآمد مدنظر

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آغاز کار هر طرح جدیدی با ایراداتی همراه است لذا نباید زود ناامید شد یا طرح را شکست خورده پنداشت، افزود: این موضوع در مورد فروش نفت در بورس نیز صدق می‌کند این در حالی است که فروش نفت در بورس در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده بنابراین باید جهت دستیابی به درآمد مدنظر برنامه‌ریزی کرد.

باید به مرور فاصله تولید نفت و صادرات این محصول از بین رود

وی ایجاد نکردن زیرساخت‌های لازم را یکی دیگر از دلایل به فروش نرسیدن نفت در بورس طی عرضه سوم عنوان کرد و افزود: با اقدامات بانک مرکزی و وزارت نفت این زیرساخت‌ها در حال ایجاد و تکمیل هستند تا به مرور فاصله تولید نفت و صادرات این محصول از بین رود.

حسینی افتتاح حساب ارزی را کار بسیار سهل و امکان‌پذیری در کشور دانست و مشکل را در عدم امکان تبادل میان "حساب‌های خارجی مفتوحِ در ایران" و "حساب‌های خارجی مفتوح در دیگر کشورها" توصیف کرد و گفت: به علت تحریم‌های آمریکا در حوزه پولی و بانکی، خریدار خارجی در انتقال پول به بانک‌های ایران دچار مشکل شده است، لذا باید از طریق راه‌اندازی سیستم‌های جدید کار انتقال پول را انجام داد در غیر این صورت همین مسئله می‌تواند معضلی در مسیر فروش نفت در بورس خلل ایجاد کند.

باید از طریق حساب بانکی کشورهای ثالث به‌دنبال انتقال پول خریدارن نفتی به بانک‌های داخلی باشیم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیحات خود بیان کرد: باید از طریق حساب بانکی کشورهای ثالث به‌دنبال انتقال پول خریداران نفتی به بانک‌های داخلی باشیم اما در این صورت نیز اگر امریکا متوجه شود سیستم بانکی کشور ثالث را تحریم خواهد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران