در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515749 تاریخ : 1399/04/21-13:32:57
,5,
عایدی 2 میلیارد دلاری کشور از توسعه میدان مشترک یاران

عایدی 2 میلیارد دلاری کشور از توسعه میدان مشترک یاران

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: عایدی ناشی از توسعه میدان نفتی مشترک یاران دو میلیارد دلار خواهد بود.

به گزارش بانک و صنعت، مسعود کرباسیان امروز (شنبه) در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان نفتی مشترک یاران، با اشاره به برنامه ابلاغی وزارت نفت در قالب اقتصاد مقاومتی برای تعیین و تکلیف میادین مشترک در دولت دوازدهم، ادامه داد: با وجود مشکلات ناشی از تحریم، کرونا و کمبود منابع مالی، برنامه توسعه میادین مشترک در حال انجام است.

وی به فاز 11 پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: نخستین جکت این فاز، حدود یک ماه پیش در دریا نصب شد. در فاز 14 نیز توسعه دریایی تکمیل شده و امیدواریم در بخش خشکی نیز به نتیجه برسیم.

کرباسیان تاکید کرد: قرارداد در میدان مشترک بلال منعقد شده و فرآیند اجرای آن در حال انجام است. قرارداد توسعه میدان فرزاد B نیز در آینده ای نزدیک امضا می شود.

وی به توسعه میادین مشترک در غرب کارون اشاره کرد و گفت: توسعه در آزادگان و یادآوران در دستور کار است و خبرهای خوبی اعلام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: در 33 پروژه نگهداشت تولید و ازدیاد برداشت، چند مورد مربوط به میادین مشترک تعریف شده است. یک مورد نفت شهر است که کار اجرایی آن دنبال می شود. مورد دیگر در میادین فروزان و رشادت است که در هفته های آینده عملیاتی خواهد شد.

به گفته کرباسیان در حال حاضر سه قرارداد آی پی سی در میادین مشترک در دستور کار بوده که منتظر تایید سازمان برنامه و بودجه است که شامل میادین چنگوله، سهراب و لایه های نفتی پارس جنوبی می شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه قرارداد توسعه میدان مشترک یاران، ششمین قرارداد آی پی سی در نفت است، افزود: توسعه این میدان در 130 کیلیومتری اهواز و در نقطه صفر مرزی انجام می شود. این میدان 1.55 میلیارد بشکه نفت درجا دارد و با میدان مجنون در عراق مشترک است.

وی با بیان اینکه توسعه این میدان 230 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم و در مجموع 300 میلیون دلار سرمایه گذاری لازم دارد، گفت: دو میلیارد دلار عایدی دولت از این قرارداد است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران