صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522649 تاریخ : 1399/08/28-18:00:24
,17,11,
ظرفیت های بنادر بازرگانی ایران؛ فرصت مناسب تبادلات تجاری با کشور های آسیای میانه/ رشد 10 درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

ظرفیت های بنادر بازرگانی ایران؛ فرصت مناسب تبادلات تجاری با کشور های آسیای میانه/ رشد 10 درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری کشور

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از فرصت های مهم تبادلات بازرگانی با کشورهای آسیای میانه، ظرفیت بنادر تجاری در نوار شمالی ایران است، گفت: این سازمان تمرکز ویژه ای در راستای توسعه زیرساخت ها، روبناها و تجهیزات بندر انزلی دارد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازوزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد در حاشیه همایش اتحادیه اقتصادی اوراسیا با بیان اینکه امروز 11 پروژه توسعه ای در بندر انزلی به بهره برداری می رسد و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود، تصریح کرد: از این پروژه ها، 4 پروژه توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده که بالغ بر 800 میلیارد ریال و مابقی به میزان 900 میلیارد ریال توسط سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه گذاری شده است.

وی خاطر نشان کرد: توانسته ایم شرایط خوب و ایده الی را از حیث زیرساخت ها، روبناها و تجهیزات بندری در نوار ساحلی کشور ایجاد کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ظرفیت سالانه 246 میلیون تنی بنادر تجاری کشور، اظهار داشت: از طریق بنادر بازرگانی در شمال و جنوب ایران می توانیم در آینده نزدیک شاهد توسعه مبادلات کالا و ترانزیت با کشور های آسیای میانه باشیم.

راستاد با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه و غیرقانونی، تصریح کرد: این تحریم ها کاملا مغایر با کنوانسیوان های بین المللی سازمان جهانی دریانوردی( آیمو) است و ایران همواره اعتراض خود را در مجامع بین المللی اعلام کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت تجاری ایران و اینکه ناوگان دریایی کشور در زمره 20 ناوگان برتر دنیا قلمداد می شود، عنوان کرد: با توجه به توانمندی و قابلیت بنادر تجاری از نظر پذیرش انواع کالاها و کشتی ها، توانسته ایم شرایط محدود کننده را تعدیل کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، از رشد 10 درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری کشور به رغم اعمال شدیدترین تحریم ها خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری تاکنون با اجرای 700 میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری، خوشبختانه صادرات، واردات و ترانزیت از بنادر تداوم داشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 131
محله ویلایی پرنیان طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران