در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517021 تاریخ : 1399/05/11-11:24:30
,25,
ظرفیت فولاد سازی کشور افزایش یافت

ظرفیت فولاد سازی کشور افزایش یافت

مدیرعامل هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس گفت: با بهره برداری از فاز دوم فولاد سازی کاوه جنوب کیش سالیانه 1.2 میلیون تن به ظرفیت تولید کشور در این بخش افزوده شد.

به گزارش بانک و صنعت، سید محمد اتابک توضیح داد: همزمان با روز عید قربان فاز دوم فولاد سازی فولاد کاوه جنوب کیش به ظرفیت سالیانه 1.2 میلیون تن به بهره برداری رسید که این طرح، بدون حضور کارشناسان خارجی و با تکیه بر توان داخلی به بهره برداری رسید.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در افق 1404 دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد را برنامه ریزی کرده و تا پایان سال گذشته ظرفیت این بخش به بیش از 35 میلیون تن رسید.

اتابک خاطرنشان ساخت: بهره برداری کامل از این خط ظرفیت تولید شرکت را به 2.4 میلیون تن شمس در سال ارتقاء بخشید و اکنون به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان شمش فولادی در کشور تبدیل شد.

وزارتخانه یادشده، ضمن اعلام تولید 27.2 میلیون تن شمش فولادی در سال 98، از برنامه دستیابی به 30 میلیون تن فولاد تاپایان امسال خبر داد.

همزمان با عید قربان رهبر معظم انقلاب فرمودند: علاج قطعی تحریم تکیه بر توان داخلی است و صنایع درونزا و برون نگر را خاطرنشان ساختند.

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از واحد های وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و هلدینگ کاوه پارس است که در بازار اولیه بورس اوراق بهادار تهران نیز با نماد «کاوه» حضور دارد.

انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در پایان سال 1398 از صادرات 10.3 میلیون تن فولاد ( 6.9 میلیون تن شمش و 3.4 میلیون تن تولیدات فولادی) خبر داده بود.

ایران اکنون دهمین تولید کننده فولاد جهان محسوب می شود، پیش بینی شده در افق چشم انداز 1404 به رتبه هفتم دنیا صعود کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران