صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521699 تاریخ : 1399/07/30-12:58:59
,5,
ظرفیت تونل  بادی مشترک ایران و افغانستان چقدر است؟

ظرفیت تونل بادی مشترک ایران و افغانستان چقدر است؟

معاون وزیر نیرو در امور انرژی های تجدیدپذیر گفت: ظرفیت تونل بادی مشترک ایران و افغانستان 30 هزار مگاوات تخمین زده شده که 25 هزار مگاوات سمت افغانستان و 5000 مگاوات سمت ایران است.

به گزارش بانک و صنعت، محمد ساتکین با بیان اینکه برای تونل بادی بین ایران و افغانستان در حال مذاکره با طرف افغانی هستیم، اظهار کرد: تفاهم نامه ای تا هفته آینده مبادله خواهد شد و ایران مطالعات این تونل را را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه اکنون این طرح در حال مطالعه است و مطالعات اولیه آن نیز انجام شده است، اظهار کرد مطالعات تفضیلی انجام خواهد شد و برنامه ریزی های لازم برای آن نیز صورت گرفته است.

معاون وزیر نیرو در امور انرژی های تجدیدپذیر تصریح کرد: در حال حاضر کل افغانستان کمتر از 500 مگاوات نیروگاه دارد، حتی اگر این کشور صنعتی نیز شود نهایت به 10 هزار مگاوات نیاز خواهد داشت اما می تواند از این ظرفیت برای صادرات استفاده کند که این مساله حسن زیادی برای افغانستان دارد.

ساتکین با بیان اینکه به افغانستان پیشنهاد داده ایم توربین های مورد نیاز را از ایران خریداری کند یا اینکه ما برای این کشور خط تولید ایجاد کنیم، گفت: همکاری خوبی بین دو کشور شکل گرفته است و امیدواریم نتیج خوبی نیز حاصل شود.

به تازگی نیز عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان درباره برنامه های مشترک دو کشور در خصوص بهره برداری از کریدور بادی واقع در مرز ایران و افغانستان گفت: موضوع تولید انرژی در این کریدور بادی یکی از مسائلی است که روی آن بحث خواهد شد و وزیر نیروی ایران در جریان سفر به کابل روی آن گفت و گو خواهد کرد، تمام مطالعات تحقیقی نیز در این رابطه انجام شده است.

وی افزود: این کریدور بزرگترین کریدور از لحاظ ظرفیت نیروی بادی و انرژی تجدیدپذیر بین دو کشور است و لازم است درباره چگونگی استفاده از این ظرفیت فعالت های تکنیکی به عمل آید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 102
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران