بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520410 تاریخ : 1399/07/08-13:58:18
,5,
ظرفیت تولید نفت میدان هندیجان افزایش می یابد

ظرفیت تولید نفت میدان هندیجان افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از نصب موفق دومین سکوی سرچاهی هزار تنی میدان هندیجان در یک هفته اخیر خبر داد و گفت: با توجه به پایان عملیات نصب سکوهای 07 و 08، ظرفیت تولید این میدان نفتی افزایش می یابد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، علیرضا سلمان زاده با بیان اینکه سکوی 07 میدان هندیجان با موفقیت در محل مورد نظر نصب شد، افزود: سکوی شماره 8 میدان هندیجان نیز هفته گذشته در موقعیت مورد نظر نصب شده بود که با نصب این سکوها در آینده، فرازآوری چاه ها برای تولید مصنوعی با تزریق آب، گازرانی یا پمپی کردن چاه ها اجرایی شده و با توجه به اینکه در این سکوها برق و امکانات ایمنی لازم وجود دارد، با استفاده از روش های ثانویه، میزان تولید نفت نیز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه عملیات نصب این سکو به دلیل عمق کم آب از حساسیت و پیچیدگی به مراتب بالاتری از نظر لنگراندازی، ایستادن شناور و... نسبت به سکوی شماره 08 برخوردار بود، افزود: بیشترین عمق در جریان مد آب به 4.4 متر و کمترین عمق آن به 3 متر می رسید و به همین دلیل این سکو برای نصب، 90 درجه چرخانده شد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران اظهار کرد: در اجرای این عملیات، نیروهای تیم پیمانکار و کارفرما پای کار بودند و با دقت و پس از 6.5 ساعت کار طاقت فرسا موفق به نصب این سکو روی جکت های مربوطه و 10 چاه میدان هندیجان شدند.

سلمان زاده افزود: این پروژه به طور کامل از سوی کارشناسان و متخصصان توانمند داخلی و پیمانکاران حوزه فراساحل کشور به انجام رسیده است و با بهره برداری از این دو سکو (07 و 08) ظرفیت تولید نفت در میدان هندیجان 20 هزار بشکه در روز افزایش می یابد.

وی یادآور شد: عملیات نصب این سکو با رعایت همه نکات ایمنی و استانداردهای رایج بین المللی در بخش فراساحل انجام شده و پیمانکاران مربوطه نیز با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و ایمنی نسبت به انجام آن اقدام کرده اند.

بر اساس این گزارش، با نصب این سکوها، دسترسی به چاه ها بیشتر می شود و با توجه به وجود تأسیسات سرچاهی نصب شده از جمله پنل کنترل و ایمنی سرچاهی، سیستم های اعلام حریق، سیستم های کنترل چاه ها و سیستم های برق و ابزار دقیق سطح کیفی و ایمنی بالاتری خواهند داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران