صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518401 تاریخ : 1399/06/04-17:56:08
,5,4,
ظرفیت تولید روزانه نفت عراق به 7 میلیون بشکه می رسد

وزیر نفت عراق خبر داد:

ظرفیت تولید روزانه نفت عراق به 7 میلیون بشکه می رسد

عراق قصد دارد تا سال 2025 میلادی، ظرفیت تولید نفت خود را به 7 میلیون بشکه در روز برساند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از موسسه پلتس، حسان عبدالجبار اسماعیل، وزیر نفت عراق اعلام کرد: عراق قصد دارد تا سال 2025 ظرفیت تولید نفت خود را به 7 میلیون بشکه در روز برساند که در مقایسه با ظرفیت کنونی روزانه 5 میلیون بشکه ای رقم قابل توجهی است. این کشور همچنین قصد دارد تا سال 2025 گازهای ارسالی به مشعل را به صفر برساند.

وی در شبکه رسانه و تلویزیون دولتی عراق گفت: دومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک همچنین قصد دارد ظرفیت صادرات نفت خود را از رقم کنونی 3 میلیون و 800 هزار بشکه به 6 میلیون بشکه در روز برساند.

وزیر نفت عراق افزود: عراق همچنین نزدیک به 80 درصد از کل پروژه های گازی را که به جلوگیری از سوزاندن گازهای مشعل و کاهش واردات از تهران کمک خواهد کرد، اجرا کرده است.

اسماعیل گفت: هم اکنون همه پروژه های گازی به جز الراتاوی در حال اجرا هستند.

الراتاوی، بزرگ ترین پروژه گازی عراق به شمار می رود که به دلیل کمبود بودجه به تأخیر افتاده است. ظرفیت تولید روزانه اولیه الراتاوی 300 میلیون فوت مکعب خواهد بود که سرانجام به یک میلیارد فوت مکعب در روز می رسد و توان تولید 1.2 گیگاوات برق را خواهد داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران