صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520167 تاریخ : 1399/07/05-14:39:15
,17,
ظرفیت تعاونی ها را برای تنظیم بازار فعال کنید

رئیس اتاق تعاون در نشست با وزیر پیشنهادی صمت:

ظرفیت تعاونی ها را برای تنظیم بازار فعال کنید

رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه دولت طی سال های اخیر از ظرفیت بخش تعاون به خوبی استفاده نکرده است، گفت: در حوزه تأمین و توزیع کالاهای اساسی دولت می تواند از ظرفیت این بخش استفاده کند.

به گزارش بانک و صنعت، بهمن عبداللهی امروز در نشست فعالان بخش خصوصی با وزیر پیشنهادی صمت که در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، با اشاره به سخنان وزیر پیشنهادی صمت مبنی بر اینکه ریسک بزرگی را پذیرفته است، گفت: حتماً این اقدام و پذیرش این مسئولیت در شرایط فعلی اجر و ثواب بزرگی دارد و امیدوار هستیم مجلس با رأی بالا به آقای رزم حسینی اعتماد کند.

عبداللهی با اشاره به اینکه کشور در شرایط دشواری قرار دارد، گفت: وزارت صمت بیشترین نقش را در مدیریت شرایط اقتصادی کشور دارد و اینکه آقای رزم حسینی 25 سال در بخش خصوصی بوده و حالا قرار است به بدنه دولت بپیوندد، جای خوشحالی دارد، چون معمولاً این اتفاق برعکس است.

وی با بیان اینکه در حوزه تعاون در کشور بالغ بر 95 هزار تعاونی فعال هستند، گفت: 14 هزار نفر در این تعاونی ها سهامدارند و دو میلیون نفر نیز شاغلند، ضمن اینکه 55 درصد تعاونی ها در حوزه تولید فعال هستند.

عبداللهی افزود: طی سال های اخیر دولت به خوبی از ظرفیت این بخش استفاده نکرده و بخش مغفول مانده است و انتظار ما از رزم حسینی این است که از تمام ظرفیت های بخش خصوصی استفاده شود.

وی خطاب به رزم حسینی اضافه کرد: شما حتماً می توانید با مدیریت صحیح و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، بخش عمده ای از مشکلات را حل کنید.

این فعال بخش خصوصی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حوزه تأمین و توزیع کالا با مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: تعاونی ها ظرفیت بی بدیلی در این حوزه دارند که می توان برای رفع مشکلات موجود از آنها استفاده کرد. به عنوان مثال 6 هزار فروشگاه تعاونی در کشور فعالند که برای توزیع کالاها می توان از ظرفیت آنها بهره برد.

وی با اشاره به چالش های حوزه تولید گفت: کم توجهی، مشکلات موجود در نظام بانکی و ارائه تسهیلات، مقررات بسیار و دیگر موانعی که در این حوزه وجود دارد باید برطرف شود و وزیر صمت باید به حل این چالش ها کمک کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران