از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516772 تاریخ : 1399/05/06-11:28:38
,5,
ظرفیت انرژی های تجدید پذیر به 831 مگاوات رسید

ظرفیت انرژی های تجدید پذیر به 831 مگاوات رسید

ظرفیت درحال بهره برداری انرژی های تجدید پذیر که تاپایان خردادماه امسال 825 مگاوات بود، با افزایش همراه شده و به 831 مگاوات رسید.

به گزارش بانک و صنعت، ظرفیت درحال بهره برداری انرژی های تجدید پذیر درحالی به 831 مگاوات رسیده که براساس تازه ترین گزارش سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران (ساتبا) اکنون 815 مگاوات نیز درحال احداث است که به مجموع 831 مگاوات خواهد رسید.

مجموع ظرفیت انرژی خورشیدی کشور تا پایان تیرماه با 64 نیروگاه به 45 درصد رسیده و مجموع ظرفیت انرژی بادی کشور با داشتن 20 نیروگاه بالغ بر34درصد است.

سهم سایر انرژی های تجدید پذیر و بهره وری برق به این ترتیب 12 درصد این سهم متعلق به نیروگاه های برق آبی کوچک، هفت درصد کاهش تلفات درشبکه برق، یک درصد از بازیافت حرارت و توربین های انبساطی و یک درصدهم متعلق به زیست توده است.

انرژی های تجدیدپذیر تا پایان تیرماه توانسته 143 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی را جذب کند.

همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به تازگی گفته بود، ظرفیت نصب شده انرژی های نو در داخل کشور در طول سال های 98-1394 رشد چهاربرابری داشته است.

وی افزود: ظرفیت نصب شده انرژی های نو در داخل کشور 200 مگاوات در سال 94 بود و تا پایان سال 98 به بیش از 800 مگاوات رسید.

بر اساس قانون پنج ساله برنامه ششم توسعه ( 1400- 1396) دولت باید سهم نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک را تا پایان اجرای آن به حداقل پنج درصد برساند.

ماده 50 قانون برنامه ششم توسعه تاکید دارد که دولت مکلف است سهم نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک را با اولویت سرمایه گذاری بخش غیر دولتی (داخلی و خارجی) با حداکثر استفاده از ظرفیت داخلی تا پایان اجرای قانون برنامه (سال 1400 ) به حداقل پنج درصد ظرفیت برق کل کشور برساند.

همچنین بر اساس تصویب نامه هیات وزیران درسال 95 و با استناد به اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مقرر شده وزارتخانه ها، موسسه ها و شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی، بانک ها، شهرداری ها، براساس فهرستی که وزارت نیرو تعیین و منتشر کرده، وظیفه دارند در دو سال حداقل 20 درصد از برق مصرفی ساختمان های خود را از انرژی های تجدیدپذیر تعیین کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 161
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران