جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522295 تاریخ : 1399/08/14-13:44:25
,11,
طول شبکه ریلی ایران 16 هزار کیلومتر می شود

طول شبکه ریلی ایران 16 هزار کیلومتر می شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: با بهره برداری از هفت پروژه زیرساخت ریلی در دست اجرا، طول شبکه ریلی ایران تا پایان سال 1400 به 16هزار کیلومتر افزایش خواهد یافت.

به گزارش بانک و صنعت، محمد اسلامی در حاشیه مراسم آغاز عملیات ریل گذاری چابهار – زاهدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وعده رئیس جمهور مبنی بر اتصال پنج استان به شبکه ریلی محقق شد و هر پنج استان به این شبکه متصل شده اند، گفت: هفت پروژه دیگر در دست اقدام داریم که پروژه چابهار – زاهدان یکی از آنهاست و امروز از سمت چابهار ریل گذاری آغاز شده است. سه ماه قبل نیز ریل گذاری این مسیر از سمت زاهدان شروع شده بود.

وی پروژه دیگر را راه آهن خواف - هرات عنوان و اظهار کرد: این پروژه نیز دو هفته آینده با حضور مقامات ارشد ایران و افغانستان به بهره برداری می رسد.

وزیر راه و شهرسازی پروژه های ریلی دیگر در دست اجرا را پروژه های یزد – اقلید، میانه – اردبیل، همدان – سنندج، رشت – بندر تاشکند و اصفهان – شهرکرد عنوان کرد و گفت: این هفت پروژه تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

اسلامی یادآور شد: با بهره برداری از این پروژه ها، طول شبکه ریلی از 10 هزار و 700 کیلومتر فعلی به 16 هزار کیلومتر افزایش می یابد.

به گفته وی، شرکت راه آهن تفاهمنامه های متعددی را با شرکت راه آهن کشورهای همسایه امضا کرده تا شبکه ریلی ایران به شبکه های منطقه ای متصل شود.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره علت توقف پروژه فرودگاه چابهار گفت: شهر فرودگاهی چابهار از پروژه های ملی محسوب می شود و مشکلات آن در حال رسیدگی است؛ این مشکلات به صورت کارشناسانه بررسی شده و برای آنها راه حل ارائه خواهد شد.

اسلامی درباره بازدید از حاشیه نشینی در چابهار خاطرنشان کرد: بزودی مشکل حاشیه نشینی را از چهره چابهار خواهیم زدود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران