جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518682 تاریخ : 1399/06/11-09:45:40
,5,
طوفان در آمریکا نفت را گران کرد

طوفان در آمریکا نفت را گران کرد

طوفان هفته گذشته در خلیج مکزیک، تولید نفت این منطقه را تا 82 درصد کاهش داد و به دنبال این کاهش تولید، قیمت نفت در بازارهای جهانی با رشدی یک درصدی همراه شد.

به گزارش بانک و صنعت، طوفان لورا که هفته گذشته سواحل شرقی آمریکا را در نوردید، بر بازار نفت نیز تاثیر چشمگیری داشت، زیرا خلیج مکزیک به عنوان یکی از مهمترین مناطق تولید نفت آمریکا در مسیر این طوفان قرار داشت.

وقوع این طوفان 310 مورد تاسیسات نفتی شامل دکل حفاری و یا سکوی تولید نفت و گاز تخلیه شد، ضمن اینکه با فروکش کردن طوفان لورا، کارکنان این تاسیسات به تدریج در حال بازگشت به محل کار خود هستند، اما همچنان 189 سکو یا دستگاه حفاری خلیج مکزیک آمریکا خالی از سکنه و کارکنان است.

بررسی ها نشان می دهد 17 درصد از نفت آمریکا و حدود پنج درصد از گاز این کشور درخلیج مکزیک تولید می شود که با این طوفان 82 درصد تولید نفت از این منطقه که عددی معادل 1.5 میلیون بشکه در روز می شود، کاهش پیدا کرد.

کاهش تولید بر بازار نفت نیز تاثیرگذار بود و قیمت نفت امروز (سه شنبه) حدود یک درصد بالا رفت.

اکنون 6 پالایشگاه در سواحل شرقی آمریکا که ظرفیتی معادل 12 درصد پالایشگاه های آمریکا را دارند، از مدار تولید خارج شدند، بنابراین قیمت نفت نتوانست رشد بیشتری را تجربه کند.

امروز سایه کرونا همچنان بر اقتصاد جهانی سنگینی می کند و می تواند در هر لحظه معادلات بازار را تغییر دهد.

براساس این گزارش، نفت برنت در معاملات امروز خود با رشدی 1.02درصدی به قیمت 45 دلار و 74 سنت در هر بشکه رسید و نفت شاخص آمریکا نیز 0.9 درصد بالا رفت و 43 دلار در هر بشکه قیمت خورد.

اکنون شرایط بازار نفت به سمتی است که می توان امیدوار بود تا قیمت نفت در هفته های آینده به بالای 50 دلار در هر بشکه افزایش پیدا کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران