در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512329 تاریخ : 1399/02/17-09:00:43
,8,5,
طلسم فروش میعانات گازی در بورس شکست

فروش 200 هزار بشکه میعانات گازی در بورس انرژی؛

طلسم فروش میعانات گازی در بورس شکست

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی با اشاره به اینکه عرضه نفت و فرآورده های نفتی در بورس انرژی در سال 99 آغاز شده است، گفت: در اردیبهشت امسال 200 هزار بشکه میعانات گازی عرضه شده در بورس انرژی به فروش رفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، امیرحسین تبیانیان با بیان اینکه عرضه نفت خام و نفت کوره را در سال 99 آغاز کرده ایم، ادامه داد: عرضه نفت خام از این هفته در بورس انرژی آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه عرضه فرآورده های نفتی برای تحویل دریایی نیز بر عهده شرکت ملی نفت ایران قرار دارد، افزود: عرضه بنزین در اختیار ما نیست و در مورد گازوئیل نیز هنوز برای عرضه اعلام موجودی نشده است.

به گزارش ایرنا، عرضه نفت خام و میعانات گازی از سال گذشته در بورس انرژی با هدف تسهیل در فروش و افزایش سهم بخش خصوصی آغاز شد.

با این حال و با وجود تغییر در شیوه نامه عرضه توسط وزیر نفت، عرضه نفت و میعانات با اقبال چندانی مواجه نشد و نفت خام بورسی بی مشتری ماند و در سال گذشته تنها حدود یک میلیون بشکه نفت خام سبک و 80 هزار بشکه نفت خام سنگین به فروش رسیده و میعانات گازی روی دست فروشنده ماند.

طبق قانون بودجه سال گذشته، دهم اردیبهشت ماه سال 98 بود که وزیر نفت شیوه نامه عرضه نفت خام در بورس را ابلاغ کرد تا بر آن اساس نفت خام سبک و سنگین و میعانات گازی برای فروش به بخش خصوصی داخلی و خارجی عرضه شده و این افراد، نفت خریداری شده را به مشتریان خارجی برسانند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران