تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312115 تاریخ : 1396/10/04-14:03:05
,13,17,
طرح ملی گیاهان دارویی در بودجه سال 97 ردیف ملی می‌گیرد

مدیرکل دفتر گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی:

طرح ملی گیاهان دارویی در بودجه سال 97 ردیف ملی می‌گیرد

مدیرکل دفتر توسعه کاشت گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طرح ملی گیاهان دارویی در ستادهای اقتصاد مقاومتی و ستاد اشتغال کشور تصویب شد و با حمایت دولت و مجلس در بودجه سال 97 ردیف ملی می‌گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ پیمان یوسفی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سیرجان با موضوع کشت و توسعه گیاهان دارویی اظهار داشت: از 30 سال قبل مردم دنیا به این فکر افتادند که استفاده از گیاهان دارویی و تغذیه سالم را جایگزین داروها و درمان شیمیایی کنند تا سلامت از دست رفته خود را باز یابند اما کشور ایران با اینکه بهترین نمونه گیاهان دارویی با فراوانی متنوع را در دنیا داراست نتوانسته وارد بازارهای جهانی شود در حالی که کشورهای خارجی خواهان گیاهان دارویی ما هستند.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: اگر کسی می‌خواهد در روستاها روی کاشت و برداشت گیاهان دارویی سرمایه‌گذاری کند و از سرمایه‌گذاری خود مطمئن باشد، شک نکند که حوزه گیاهان دارویی یکی از مطمئن‌ترین حوزه‌هاست.
وی افزود: استان کرمان ظرفیت بسیار خوبی در این حوزه دارد، این استان با این عظمت می‌تواند به مرکز تولید گیاهان دارویی کشور تبدیل شود به‌شرط آنکه کشاورزان استان به خوبی به این کاشت توجه کنند و بتوانند فرآوری خوب داشته باشند. 
مدیرکل دفتر توسعه کاشت گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: به‌همین منظور طرح ملی گیاهان دارویی را تدوین کردیم که هم در ستاد اقتصاد مقاومتی و هم در ستاد اشتغال کشور تصویب شد و با حمایت دولت و مجلس طرح گیاهان دارویی در بودجه سال 97 ردیف ملی گرفت تا بتوانیم روی این طرح و حمایت از کشاورزان سرمایه‌گذاری کنیم. 
 وی این طرح را دارای سه رکن اساسی عنوان کرد و گفت: نخستین رکن این طرح تولید استاندارد است، کشاورز ما باید با اصول تولید استاندارد آشنا شود تا بتواند به بازارهای جهانی راه پیدا کند و  رکن دوم فرآوری است، یعنی مرحله بعد از کاشت و از کشاورزان هم  می‌خواهیم گیاهان دارویی را  در استان خود فرآوری و سپس روانه بازارهای داخلی و خارجی برای صادرات کنند و در این راستا انجمن علمی گیاهان دارویی و مسؤولان جهاد کشاورزی استان موظف هستند ورود پیدا کنند. 
یوسفی افزود: رکن سوم نیز بازار فروش این محصولات است، کشاورزان قبل از کاشت گیاهان دارویی باید خریداران خود و بازار هدف را مشخص کنند تا با شکست روبه‌رو نشوند به همین دلیل ما طرح گیاهان دارویی را یک طرح زنجره‌ ارزش و کسب و کار نامیده‌ایم و شاید بتوان گفت اقتصادی‌ترین طرح فعلی دنیا باشد.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران