در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512452 تاریخ : 1399/02/20-12:23:39
,11,
طرح فاصله گذاری اجتماعی به طور دقیق در قطارهای رجا اجرا می شود

رئیس هیات مدیره شرکت رجا تأکید کرد:

طرح فاصله گذاری اجتماعی به طور دقیق در قطارهای رجا اجرا می شود

رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به شیوه جدید به طور دقیق در قطارهای شرکت حمل و نقل ریلی رجا اجرا می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از شرکت حمل و نقل ریلی رجا، رئیس هیأت مدیره شرکت حمل و نقل ریلی رجا درباره اجرای پروتکل های بهداشتی در قطارهای این شرکت در گفت و گو با روزنامه جام جم گفت: از همان آغاز اجرای این طرح، پروتکل های بهداشتی مختلفی را به صورت دقیق اجرا کردیم و برای پیشگیری از شیوع کرونا در قطارهای مسافری رجا، طرح فاصله گذاری اجتماعی به شیوه جدید طراحی شده است که براساس آن حداکثر ظرفیت هر کوپه به جز هنگامی که اعضای یک خانواده در کنار هم می نشینند، حداکثر دو نفر در نظر گرفته شده است.
علیرضا محمودی افزود: کلیه کارکنان قطارها مجهز به وسایل حفاظتی همچون ماسک و دستکش هستند و ضدعفونی کوپه ها در مبدا و مقصد و گندزدایی راهروها و سرویس های بهداشتی پیش از شروع حرکت و در زمان سیر به طور دقیق انجام می شود و از اواسط هفته آینده نیز بسته های بهداشتی در اختیار مسافران قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه به دنبال اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هیچ هزینه ای به نرخ بلیت ها اضافه نشده است، خاطرنشان کرد: براساس طرح فاصله گذاری اجتماعی اگر بلیت یک کوپه به صورت خانوادگی خریده شود، محدودیتی از نظر فاصله گذاری در کوپه ایجاد نخواهد شد و اعضای یک خانواده چهار نفره می توانند در کنار هم در یک کوپه بنشینند.
رئیس هیات مدیره رجا افزود؛ اگر مسافران بلیت های یک کوپه چهارنفره را به صورت انفرادی خرید کنند، در آن کوپه تا سقف دو مسافر جای خواهند گرفت تا فاصله حدود 1/5 متری مورد نظر وزارت بهداشت رعایت شود.
علیرضا محمودی در خصوص اجرای دقیق طرح فاصله گذاری اجتماعی بیان کرد: تذکرات لازم به مسؤولان قطارها داده شده است تا حد امکان از عدم رعایت نکات بهداشتی مورد تاکید جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه رجا یک شرکت دولتی نیست و در این شرایط نیز درآمد رجا و دیگر شرکت های مسافری ریلی تقریبا نزدیک صفر است گفت: با وجود اینکه هیچ دستگاهی اجرای این پروتکل ها را به رجا ابلاغ نکرده بود اما به صورت داوطلبانه طرح فاصله گذاری اجتماعی را تحت نظارت شرکت راه آهن اجرا می کنیم.
محمودی کاهش حجم تقاضای سفر در ماه فروردین را نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 95 درصد اعلام کرد و افزود: براین اساس قطارهای خود را با توجه به تعداد مسافران تجمیع و برنامه سفر بسیاری از قطارها را لغو کردیم.
رئیس هیأت مدیره شرکت رجا با اشاره به هزینه هایی که به شرکت تحمیل شده است گفت: طبق آخرین گزارش ها از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در مجموع حدود 50 میلیارد تومان وجه را باید به مسافران باز می گرداندیم که بخش زیادی از این مبالغ مربوط به بلیت هایی می شود که مسافران لغو کردند و ما براساس دستور راه آهن باید 100 درصد وجه دریافتی را مسترد می کردیم که تا امروز درصد قابل توجهی از این ارقام برگردانده شده است، ولی به دلیل ضرر و زیان مالی شرکت در اثر کاهش حجم سفرها هنوز تعدادی از مسافران از آژانس ها و سرویس های اینترنتی فروش بلیت طلبکار هستند که امیدواریم در هفته های آتی بتوانیم با تامین وجه برای سامانه های فروش، پرداختی بلیت های استردادی به مسافران نیز کامل شود.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران