در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510147 تاریخ : 1399/01/14-12:26:13
,10028,
طرح ترافیک سال جدید از شنبه آغاز می‌شود

عمار سعیدیان فر خبر داد

طرح ترافیک سال جدید از شنبه آغاز می‌شود

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی شهرداری تهران گفت: طرح ترافیک سال 99 از روز شنبه 16 فروردین ماه آغاز می شود که حتماً باید روزهای تردد در سامانه تهران من ثبت شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، عمار سعیدیان فر با اشاره به اینکه طرح ترافیک سال 99 از روز شنبه 16 فروردین ماه آغاز می‌شود و برای استفاده از طرح باید حتماً روزهای تردد مورد نیاز در تهران من ثبت شود، گفت: نرخ‌های اعمال شده از شنبه بر اساس نرخ‌های مصوب سال 99 خواهد بود. رزرو اجباری و الزامی است.

وی افزود: ساعت طرح ترافیک از 8 صبح تا 17:00 خواهد بود که به دلیل شرایط ویژه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا سه ساعت از طرح ترافیک کاهش پیدا کرده و پیش از این زمان اجرای طرح ترافیکی از ساعت 6:30 بامداد تا 19:00 بود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران در خصوص اینکه آیا احتمال دارد زمان ثبت نام طرح ترافیک برای خبرنگاران که 20 فروردین ماه اعلام شده بود باز هم تمدید شود؟ گفت: باید آمار اینکه چه تعداد ثبت نام کرده اند مشخص شود و بعد در خصوص تمدید این تاریخ تصمیم گیری شود اما باید هرچه زودتر این آمار جمع آوری شود تا مراحل اختصاص سهمیه‌های جدید آغاز شود اما تا زمانی که سهمیه‌های سال 99 اختصاص پیدا نکرده باشد، سهمیه سال 98 اعتبار دارد.

سعیدیان فر اظهار داشت: افرادی که شامل حال سهمیه سالیانه می‌شوند از جمله خبرنگاران نیاز به رزرو ندارند.

وی توصیه کرد: افرادی که شامل سهمیه‌های طرح ترافیک می‌شوند حتماً در حساب شهروندی شأن اعتبار لازم باشد تا شامل تخفیف‌های پیش بینی شده بشوند زیرا برخلاف سال گذشته اگر حسابی شارژ نشده باشد و خودرو در محدوده تردد کند، تمامی تخفیف‌ها حذف می‌شود. بنابراین برای اینکه از 20 درصد تخفیف استفاده کنند همیشه در حساب شهروندی شأن اعتبار وجود داشته باشد.

به گزارش مهر، براساس مصوبه شورای شهر تهران امسال سقف ورود به محدوده طرح ترافیک 103 هزار خودرو است و امکان ورود خودروهای بیشتر به این محدوده وجود ندارد. قیمت پایه در سال 99، 28 هزار تومان است که قیمت نهایی تردد در محدوده طرح ترافیک، ضریب‌های دیگری همچون زمان تردد، نوع معاینه فنی، داشتن پول در حساب شهروندی و غیره محاسبه می‌شود و نهایتاً قیمت تعیین شده بنا بر نوع محدوده، ساعت تردد و میزان آلایندگی وسیله نقلیه محاسبه می‌شود.

ساعت پیک قبل از 10 صبح و بعد از ساعت 16 اعلام شده و تخفیف برای معاینه فنی برتر 30 درصد است. حداقل قیمت برای رانندگانی که در ساعت غیر پیک وارد محدوده طرح‌های ترافیکی می‌شوند، به این صورت است که اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد، قیمت 16 هزار و 464 تومان در نظر گرفته می‌شود و اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر در ساعات پیک وارد محدوده طرح‌های ترافیکی شود قیمت 35 هزار و 280 تومان برای ورود در نظر گرفته شده است.

اگر خودرویی فاقد معاینه فنی برتر باشد و در ساعت غیر پیک وارد محدوده شود حداقل 23 هزار و 520 تومان باید پرداخت کند و اگر همین خودروی فاقد معاینه برتر در ساعت پیک وارد شود حداکثر مبلغ 50 هزار و 400 تومان پرداخت می‌کند. همچنین خودروهای هیبریدی و برقی از 90 درصد تخفیف بهره مند هستند. ساکنین محدوده‌های اجرای طرح‌های ترافیکی نیز تخفیفی 50 درصدی دارند و خروج قبل از ساعت 8:30 و یک ورود قبل از 17:00 رایگان است اما تردد بین ساعت 8:30 تا 17:00 با تخفیف 50 درصدی لحاظ می‌شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران