در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517235 تاریخ : 1399/05/13-15:40:48
,5,
طرح تبدیل یارانه ای خودروهای مسافربر شخصی بزودی آغاز می شود

یک مقام مسوول:

طرح تبدیل یارانه ای خودروهای مسافربر شخصی بزودی آغاز می شود

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: فاز دوم طرح تبدیل یارانه ای خودروها به گازسوز، خودروهای مسافربر شخصی را زیر پوشش قرار می دهد که این طرح به زودی آغاز می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نفت، محمدحسین باقری با اشاره به آخرین وضع تبدیل خودروهای عمومی گفت: طبق مصوبه شورای اقتصاد، تبدیل یارانه ای خودروها به گازسوز برای خودروهای عمومی رایگان است که شامل تاکسی ها و انواع وانت ها با هر نوع پلاک شخصی و غیرشخصی می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون در فاز نخست اجرای این طرح هستیم و با پیشرفت کار فاز دوم را نیز آغاز خواهیم کرد، تأکید کرد: فاز دوم خودروهای مسافربر شخصی هستند که شامل اسنپ، تپسی و آژانس های تحت کنترل و نظارت وزارت کشور و یا شهرداری ها می شود. در واقع دو فاز برای این طرح در نظر گرفته شده که شامل خودروهای عمومی و مسافربرهای شخصی است.

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به پیشرفت ها در مسیر فاز نخست اجرای طرح اظهار کرد: هم اکنون با توجه به شرایط کشور و شیوع ویروس کرونا با تعطیلی کارگاه ها روبه رو بودیم، اما با توجه به رعایت پروتکل ها از اواسط خردادماه پیمانکاران، کار تبدیل را آغاز کردند و ثبت نام نیز در WWW.GCR.NIOPDC.IR در حال انجام است.

باقری تأکید کرد: تاکنون حدود 95 هزار ثبت نام انجام شده که از این تعداد 26 هزار و 400 خودرو شامل این طرح شده اند، 7500 خودرو تبدیل شده و 14 هزار و 500 خودرو در صف تبدیل هستند و نوبت خود را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه 4 هزار و 600 خودرو دیگر هنوز کارگاه خود را انتخاب نکرده اند و در فرآیند کار انتخاب کارگاه و زمان مناسب برای تبدیل هستند، تصریح کرد: با توجه به استقبال خودروهای عمومی باید شرایط را بررسی کنیم و پس از اینکه وضع خودروهای عمومی مشخص شد سراغ خودروهای مسافربر شخصی می رویم.

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در مجموع یک میلیون و 464 هزار خودرو در طرح تبدیل رایگان قرار دارند که از این تعداد آنچه خودرو عمومی وجود داشته باشد و در سامانه ثبت نام کنند تبدیل خواهیم کرد و بعد از اینکه این فاز انجام شد مرحله بعدی تبدیل یارانه ای مسافربرهای شخصی انجام می شود.

باقری با تأکید بر اینکه طرح کلی مجموع خودروهای عمومی و مسافربر شخصی یک میلیون و 466 هزار خودرو را پوشش می دهد که امیدواریم فرآیند به گونه ای پیش برود که بتوانیم این طرح را به طور کامل اجرایی کنیم، گفت: زمان اجرای فاز دوم به شرایط و استقبال خودروهای عمومی بستگی دارد، اما با توجه به صحبت هایی که با مسئولان ذی ربط شده است، احتمال دارد در ماه های آینده بحث خودروهای شخصی را مورد بررسی قرار دهیم و کار تبدیل آنها را نیز آغاز کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران