در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519272 تاریخ : 1399/06/20-12:13:02
,5,
طرح بهینه سازی رایگان موتورخانه ها در دستور کار دولت

معاون وزیر نفت اعلام کرد

طرح بهینه سازی رایگان موتورخانه ها در دستور کار دولت

معاون وزیر نفت در امور گاز، از بررسی طرح بهینه سازی رایگان موتورخانه ها در هیئت دولت خبر داد و گفت: جزئیات این طرح بزودی اعلام خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، حسن منتظر تربتی گفت: بعد از توسعه گاز رسانی، اولویت ما بهینه سازی مصرف گاز است؛ بنابراین طرحی به هیئت وزیران داده ایم که براساس آن بتوانیم، موتورخانه های منازل مردم را بدون اعمال هزینه های اضافی و به صورت کاملاً رایگان بهینه کنیم.

وی اضافه کرد: در این طرح با مراجعه با منازل مردم، موتورخانه ها و تجهیزات آن را بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای، اصلاح کرده و پیش بینی می کنیم این اقدام نقش موثری در کاهش مصرف گاز خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین از طرح رایگان شدن بخشی از گاز مصرفی خانواده های کم مصرف خبرداد و گفت: بدنبال آن هستیم تا اگر خانواری کمتر از مقادیر معمول سال های گذشته، گاز مصرف کرد، تا 30 درصد تخفیف بگیرد.

تربتی با اشاره به اینکه هم اکنون صدور قبوض کاغذی گاز با همکاری مردم متوقف شده است افزود: از محل چاپ نکردن و توزیع قبوض کاغذی، 85 میلیارد تومان صرفه جویی داشته ایم.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه افزایش تولید در میدان پارس جنوبی، سبب شده تا بخش زیادی از نیاز کشور به انرژی از طریق گاز رفع شود گفت: هم اکنون بخش زیادی از نیاز نیروگاه ها را با گاز تامین می کنیم که این مسئله، علاوه بر اینکه به حفظ محیط زیست کمک کرده، درآمدهای ارزی کشور را هم افرایش داده است، زیرا ما را از یک وارد کننده گازوئیل به یک صادرکننده این فرآورده تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه از محل جایگزینی گاز به جای نفت سفید و گاز مایع نیز صرفه جویی های زیادی انجام شده است، افزود: مجموع افزایش تولیدی که در پارس جنوبی رخ داده معادل 2 میلیون بشکه نفت در روز است و این افزایش تولید در کنار توسعه گاز رسانی باعث شده تا کشور از تردد 2 میلیون تانکر نفت سفید در شهرهای مختلف بی نیاز شده؛ ضمن اینکه 3 میلیون و 200 هزار کپسول گاز مایع از رده خارج شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: افزایش تولید در پارس جنوبی، باعث افزایش صادرات نیز شده و هم اکنون ایران مقادیر قابل توجهی گاز به کشورهای عراق، ترکیه، ترکمنستان و آذربایجان صادر می کند.

وی تاکید کرد: از سال 92 تاکنون و با افزایش تولید در پارس جنوبی، صادرات گاز کشور 88 درصد رشد داشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران