صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518903 تاریخ : 1399/06/15-11:02:44
,5,
طرح «برق امید» فرصتی برای استخراج رمزارزها

مدیرعامل توانیراعلام کرد:

طرح «برق امید» فرصتی برای استخراج رمزارزها

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران با بیان اینکه طرح «برق امید» فرصت خوبی برای توسعه صرفه جویی در کشور است، گفت: اجرای این طرح می تواند باعث رونق صنایع و به کارگیری برق صرفه جویی شده حاصل از این طرح در استخراج رمز ارز شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)، محمد حسن متولی زاده افزود: طرح «برق امید» برای فرصتی برای فعال شدن شرکت های استارتاپی و استخراج کنندگان رمز ارز است و با توجه به قوانین و مصوبه های جدید، شرکت های استارتاپ می توانند با سرمایه گذاری در کاهش برق مصرفی مشترکان خانگی، از میزان برق صرفه جویی برای استخراج رمز ارز بهره بگیرند که باعث کاهش هزینه های استخراج این نوع ارز نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: سیاست های تشویقی و تنبیهی در همه جهان برای مشترکان برق در نظر گرفته می شود، براین اساس در وزارت نیرو طبق تجربه سال های گذشته، سیاست های تشویقی بکار گرفته شد و درهمین راستا برای صنایع و کشاورزان پاداش هایی اختصاص یافت که در صورت جابه جایی بار مصرفی خود (در ساعت های گرم 4 ماه خرداد تا شهریور) از این پاداش ها بهره مند می شوند.

اختصاص 350 میلیارد تومان پاداش به صنایع

متولی زاده اعلام کرد: سال گذشته در قالب همین سیاست های تشویقی 350 میلیارد تومان پاداش به صنایع اختصاص یافت و کشاورزان نیز در صورت همکاری در این طرح و استفاده نکردن ازبرق در4 ساعت گرم روز، از 20 ساعت برق رایگان بهره مند شدند.

مدیرعامل توانیر گفت: پیک مصرف برق در اثر این سیاست ها و در دوسال متوالی تنها با یک درصد رشد و بدون مشکل سپری شد.

طرح «برق امید»

وی درباره طرح «برق امید» گفت: طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال های گذشته استخراج شده است.
متولی زاده ادامه داد: به طور متوسط در کل کشور حدود 30 درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف، 15 درصد پرمصرف و 55 درصد در محدوده خوش مصرف هستند، اما این تقسیم بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس میزان مصرف برق آنها شکل گرفته است.
مدیرعامل توانیر افزود: تخفیف 100 درصدی بهای برق درطرح «برق امید» برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها به طور معمول به یخچال، سیستم روشنایی و وسایل صوتی و تصویری تعلق دارد و در صورتی که خانوارها نحوه استفاده بهینه از این وسایل را رعایت کنند، می توانند در گروه کم مصرف ها قرار گرفته و از تخفیف درنظر گرفته شده بهره مند شوند.
متولی زاده میانگین مصرف برق مشترکان خانگی کل کشور را 157 کیلووات ساعت در ماه عنوان کرد و گفت: مشترکانی با این میزان مصرف در گروه های خوش مصرف طبقه بندی می شوند اما مشترکانی که تا 100 کیلووات ساعت مصرف داشته باشند، می تواننداز تخفیف 100 درصدی بهای برق بهره مند شوند.
مدیرعامل توانیر در عین حال «برق امید» را طرحی برای همه طبقه های مصرف برق دانست و گفت: با توجه به اینکه تعرفه های برق پلکانی است، حتی مشترکان پر مصرف نیز می توانند با رعایت نکات مدیریت مصرفی، از افزایش مصرف برق جلوگیری کنند و با ورود به طبقه خوش مصرف ها، بهای کمتری برای برق بپردازند.
وی ادامه داد:در طرح «برق امید» تا زمانی که مشترکان مصرف خود را در حد الگوهای تعیین شده حفظ کنند، مشمول تخفیف 100 درصدی بهای برق خواهند شد.

متولی زاده افزود: پیامک هایی تا پایان مهرماه برای مشترکان ارسال خواهد شد تا نسبت به گروه مصرفی که در آن قرار گرفته اند، آگاهی پیدا کنند و البته با آموزش های مستمر، سعی خواهد شد راهکارهای تغییر و کاهش پله مصرفی هم ارائه شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران