جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521596 تاریخ : 1399/07/29-11:01:45
,5,
طرح آمایش سرزمین تا پایان امسال تدوین می شود

وزیر نیرو:

طرح آمایش سرزمین تا پایان امسال تدوین می شود

وزیر نیرو از تدوین طرح آمایش سرزمین تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان، دوشنبه شب با حضور در برنامه زنده تلویزیونی متن و حاشیه شبکه سوم سیما گفت: در زمان حاضر برنامه های سازگاری با کم آبی 11 استان نهایی شده و مابقی استان ها هم تا پایان امسال پایان می پذیرد.

وی درباره الگوی کشت و مبنای تخصیص گفت: تولید این الگو با همکاران جهاد کشاورزی است که هم اینک آماده شده و در مرحله استقرار و پیاده سازی آن هستند که در اصفهان کار آغاز شده و این اقدام مستلزم کار بین بخشی است. آنچه به ما آسیب رسانده ماهیت شدیداً بخشی ساختار ماست که لازم است کار بین بخشی توسعه یابد.

وزیر نیرو همچنین درباره طراحی آب شیرین کن های شهرهای جنوبی کشور گفت: با وجود تغییر اقلیم و خشک بودن کشور در شمال و جنوب به منابع خدادادی آب دریا دسترسی داریم. منابع و مصارف 17 استان کشور را در منطقه مرکزی و حاشیه جنوبی برای استفاده از آب دریا بررسی کرده ایم که تاکنون به میزان 26 میلیارد متر مکعب مجوز برداشت آب بدون نمک زدایی به استان های هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان داده شده و علاوه بر این مجوز 4.4 میلیارد متر مکعب نمک زدایی به این استان ها اعطا شده است.

وی گفت: شیرین کردن آب با هر قیمتی برای مصرف شرب توجیه پذیر است و لازم است در هر طرحی ملاحظات زیست محیطی هم دیده شود.

اردکانیان درباره اصلاح الگوی مصرف برق اظهار داشت: 100 درصد شهرها و 99.7 درصد روستاها از نعمت برق برخوردارند که به منظور تاب آوری لازم است الگوی مصرف رعایت شود. امسال اصلی ترین دستاورد ما در بخش برق این است که اوج بار را در تابستان کاهش داده و از سرمایه گذاری چند صد هزار میلیارد تومانی برای ساخت نیروگاه ها در جبران کمبود برق در زمان اوج بار جلوگیری شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران