زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490095 تاریخ : 1398/06/05-13:24:03
,10025,
ضریب و نسبت خسارت بیمه آسیا

ضریب و نسبت خسارت بیمه آسیا

بیمه آسیا دارای ضریب و نسبت خسارت مطلوب بوده و نسبت به استانداردها جلوتر است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه آسیا، بیمه آسیا در سه ماهه نخست امسال بیش از 12 هزار و 467 میلیارد ریال حق بیمه صادر کرد و در مقابل  پنج هزار و 760 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد.
بر اساس این رخداد ضریب خسارت بیمه آسیا 65 درصد  شده که نسبت به ضریب خسارت کل صنعت بیمه که حدود 65 درصد بوده و بیمه آسیا هم بطور معمول دارای شرایطی مطلوب است. 
علاوه بر این در چهارماهه منتهی به 31 تیر 98 میزان حق بیمه تولید شده  مبلغ 18 هزار و 230 میلیارد ریال بوده و در مقابل خسارت پرداخت شده مبلغ هشت هزار و 512 میلیارد ریال بود. 
بر اساس این فعالیت نسبت خسارت بیمه آسیا 46 درصد شده است. 
این در حالی است که نسبت خسارت کل صنعت بیمه بعضا به 85 درصد می رسد و در صورتی که شرکتی بالای خسارت بالای 85 درصد باشد قطعا با مشکل مواجه خواهد شد. 
شاخص "نسبت خسارت" حاصل تقسیم خسارت پرداختی به‌حق بیمه دریافتی در یک دوره زمانی برحسب درصد است.
همچنین برای محاسبه اینکه چند درصد از حق‌بیمه‌ها بابت خسارت خطرهای تحت پوشش به بیمه‌گذاران برگشت داده شده یا خواهد شد، از شاخص «ضریب‌خسارت» استفاده می‌شود. 
در محاسبه این شاخص، کارمزد شبکه فروش و هزینه های اداری – عمومی دخالتی ندارد. 
ضریب خسارت از  تقسیم هزینه خسارت بر حق بیمه به دست می‌آید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران