صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519642 تاریخ : 1399/06/26-17:18:05
,5,
ضرورت تامین سوخت به موقع برای نیروگاه ها در زمستان

مدیر عامل شرکت برق حرارتی اعلام کرد:

ضرورت تامین سوخت به موقع برای نیروگاه ها در زمستان

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: امسال نیز تامین به موقع سوخت مورد نیاز نیروگاه های برق حرارتی در پاییز و زمستان ضروری است.

به گزارش بانک و صنعت، محسن طرزطلب روز چهارشنبه در مراسم ارتقا توان عملی و رفع محدودیت تولید در پنج نیروگاه حرارتی در محل وزارت نیرو افزود: پارسال تامین سوخت به موقع برای نیروگاه ها با مشکل روبرو شد و امسال این نگرانی وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد : سوخت مورد نیاز نیروگاه ها به موقع تامین شود تا اختلالی در روند تولید برق بروز نکند.

طرزطلب اضافه کرد: میزان مصرف سوخت در نیروگاه ها امسال نسبت به پارسال 8.1 درصد بیشتر شده و انتظار می رود در زمستان این میزان افزایش یابد.

مدیرعامل برق حرارتی از افزایش قابل توجه ظرفیت نامی نیروگاه های برق حرارتی خبر داد و گفت: امسال این ظرفیت به 84هزار و 310مگاوات افزایش یافته است.

وی میزان تولید انرژی در نیروگاه هارا 184میلیارد کیلوات ساعت اعلام کرد که نسبت به پارسال 4.2 درصد رشد دارد.

مدیرعامل برق حرارتی با بیان اینکه 165 هزار میلیارد کیلووات ساعت از این رقم مربوط به نیروگاه های حرارتی است، گفت: نیروگاه های حرارتی کشور از ابتدای سال تا پایان تیرماه به عنوان دوره اوج بار موفق به افزایش 11 درصدی تولید انرژی شده اند.

طرز طلب گفت: امسال 90درصد انرژی تولیدی موردنیاز کشور در بخش برق توسط نیروگاه های حرارتی انجام شده و حداکثر توان همزمان نیروگاه های حرارتی در روزهای اوج بار رکورد 48 هزار و 863 مگاوات بوده که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش 3.3 درصدی دارد.

به گفته وی، نیروگاه های حرارتی در روزهای اوج بار امسال رشدی 1.6 درصدی نسبت به سال گذشته داشته و نیز درآمدهای بازار برق در پنج ماهه ابتدایی امسال رشدی 21 درصدی نسبت به سال گذشته را تجربه کرد.

مدیرعامل برق حرارتی افزود: سال گذشته در این بازه زمانی متوسط نرخ خرید برق 550 ریال بر کیلووات ساعت بوده که این رقم امسال به 668 ریال رسیده، در حالی که در همین دوره نرخ ارز با رشد 58 درصدی و نرخ تورم با رشد 27 درصدی همراه بود.

طرزطلب با بیان اینکه در دوره منتهی به پیک تابستان امسال بیش از 90 هزار مگاوات برنامه تعمیرات سالانه نیروگاهی انجام شده، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، برنامه تعمیرات نیروگاه های حرارتی کشور برای پیک تابستان سال آینده با رشد 11 درصدی از مرز 100 هزار مگاوات خواهد گذشت.

وی گفت: امسال و در سال جهش تولید یک هزار و 239 مگاوات به ظرفیت واحدهای حرارتی کشور افزوده شده و از سال 95 تاکنون با اجرای پروژه های رفع محدودیت تولید و ارتقای توان نیروگاه های موجود بیش از دو هزار مگاوات به توان نیروگاه های اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی افزود: طرح های یاد شده با اعتباری بالغ بر 427 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است،

طرزطلب خاطرنشان کرد: متوسط هزینه های سرمایه گذاری ارتقای توان عملی واحدهای گازی و سیکل ترکیبی حدود 30 یورو به ازای هر کیلووات و متوسط هزینه های سرمایه گذاری رفع محدودیت های تولید واحدهای بخاری 20 یورو به ازای هر کیلووات بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران