جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519204 تاریخ : 1399/06/19-12:06:37
,15,4,
ضرر 1 تریلیون دلاری 6 غول برتر تکنولوژی ظرف 3 روز

علیرغم رشد هفته های اخیر رخ داد؛

ضرر 1 تریلیون دلاری 6 غول برتر تکنولوژی ظرف 3 روز

شش غول برتر تکنولوژی جهان در حالی ظرف تنها 3 روز، بیش از 1 تریلیون دلار از ارزش خود را از دست دادند که در هفته های اخیر، با رشد بی رویه قیمت سهام خود روبرو شده بودند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سی ان بی سی، شش غول برتر تکنولوژی جهان در حالی ظرف تنها 3 روز بیش از 1 تریلیون دلار از ارزش خود را از دست دادند که در هفته های اخیر با رشد بی رویه قیمت سهام خود روبرو شده بودند.

اپل که ارزش آن در 19 آگوست به 2 تریلیون دلار رسیده بود، در 3 روز اخیر 325 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد.

ارزش سهام مایکروسافت 219 میلیارد دلار پایین آمد و آمازون 191 میلیارد دلار از دست داد، ضمن اینکه آلفابت (گوگل) 135 میلیارد دلار ضرر کرد.

در عین حال، تسلا 109 میلیارد دلار ضرر کرد و در نهایت فیسبوک 89 میلیارد دلار از دست داد.

جرد ویستفلد از شرکت جفریز می گوید: اگر شما به افت ارزش اپل در 3 روز اخیر که 325 میلیارد دلار است، نگاه کنید متوجه خواهید شد که این ضرر به اندازه 1.5 برابر کل ارزش شرکت سیلزفورس و به اندازه کل درآمد پیش بینی شده اپل در سال آینده است؛ اما با وجود این ضرر سنگین، باید نگاهی به رشد بی رویه ارزش این شرکت ها از ابتدای سال تا کنون داشته باشیم.

در ابتدای سال 2020 میلادی ارزش 6 شرکت برتر تکنولوژی آمریکا روی هم 5 تریلیون دلار بود؛ در حالی که تا چهارشنبه گذشته، ارزش این شرکت ها به 8.2 تریلیون دلار رسیده بود؛ ضمن اینکه با بسته شدن بازارها در معاملات دیشب ارزش این شرکت ها به 7.1 تریلیون دلار بازگشت.

با این که ضرر سه روز اخیر برای شرکت های تکنولوژی سهمگین بوده، اما این شرکت ها همچنان 2.1 تریلیون دلار از ابتدای سال تا کنون سود کرده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 163
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران