در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512213 تاریخ : 1399/02/15-15:15:50
,13,
صید غیرمجاز ترال در آب های جنوب باید متوقف شود

معاون سازمان شیلات:

صید غیرمجاز ترال در آب های جنوب باید متوقف شود

معاون سازمان شیلات کشور بر ضرورت جلوگیری از صید غیرمجاز ترال در آب های جنوب کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان شیلات ایران، پرویز محبی در نشستی به منظور بررسی و تبیین موضوع صید غیرمجاز ترال در آب های جنوب کشور که با حضور فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان، مدیران ستادی و سه استان ساحلی (بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان) به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: محافظت از ذخایر منابع آبزی با وجود تجهیزات و نیروی انسانی توسط یگان حفاظت از آبزیان انجام می گیرد و آنان از تمام توان خود برای این امر استفاده می کنند، اما متأسفانه همچنان شاهد آمار نگران کننده صید غیرمجاز هستیم.

وی افزود: در مورد صید ترال، به دلیل آثار تخریبی و زیست محیطی که این روش صید در بستر دریا و ذخایر آبزیان دارد این امر بسیار نگران کننده تر است.

محبی خاطرنشان کرد: صرف نظر از صیادانی که مجوز صید ترال دارند و در چارچوب قوانین و ضوابط، اقدام به صید می کنند، دغدغه اصلی ما مربوط به شناورهایی است که مجوز صید ترال ندارند و خارج از قوانین و مقررات صید می کنند، بنابراین لازم است کنترل و نظارت وسیع تری اعمال شود.

به گفته وی، باید بدانیم شناورهایی که از سوی سازمان شیلات مجوز صید دارند ولی بدون رعایت ضوابط در مکان های دیگر صید می کنند، آیا از سوی دریابانی مورد کنترل و نظارت قرار می گیرند یا خیر؟

دیده ور، فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان نیز در این نشست گفت: ما با تمام توان و با وجود همه کمبودها، کنترل و نظارت لازم را انجام می دهیم تا بتوانیم به کمک استان ها در شورای تأمین، در استانداری، نیروی زمینی، دریایی، قوه قضائیه و نیروی دریابانی بتوانیم مطالبات صیادان مجاز را برآورده کنیم.

در این نشست مدیرکل دفتر حفظ و بهسازی منابع دریایی با بیان اینکه ما مراحل کنترلی بسیاری در استان ها پیش بینی کردیم، خاطرنشان کرد: کنترل در مرحله خروج شناور از نظر خدمه و تجهیزات، کنترل در دریا که بازرسی آن به عهده یگان حفاظت از منابع آبزیان است، کنترل به هنگام بازگشت به بندر که بتوانیم نوع صید، ابزار صید و ترکیب صید را کنترل کنیم تا چنانچه تخلفی صورت گرفته باشد تشکیل پرونده داده و نماینده حقوقی سازمان شیلات ایران با حضور در دادگاه، به عنوان مدعی العموم از منافع شیلات دفاع کند.

شاهی فر افزود: دستگاه های نظارتی بیرونی هم داریم از دریابانی گرفته تا نیروی زمینی دریایی، سپاه و ارتش که در این راستا به ما کمک می کنند.

در ادامه آخوندی مدیرکل دفتر مدیریت امور صید و صیادی نیز اظهار داشت: حدود 140 هزار تن صید مجاز داریم با حدود 4 هزار شناور، اما در کنار آن متأسفانه صید غیرمجاز هم داریم که اثر تخریبی و آثار سو آن زیاد است و باید با همیاری و همفکری و نیز همکاری شیلات استان ها کنترل و نظارت دقیق تری روی آن داشته باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران