در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518456 تاریخ : 1399/06/05-13:12:03
,17,
صیانت دولت از بورس با تضمین اشتباه گرفته نشود

دژپسند:

صیانت دولت از بورس با تضمین اشتباه گرفته نشود

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه سیاست دولت، صیانت از بازار سرمایه است گفت: صیانت معنی خاصی دارد و نباید با تضمین اشتباه گرفته شود.

به گزارش بانک و صنعت، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که سیاست دولت برای هدایت بازار بورس چیست، اظهار کرد: دولت اعتقاد دارد که یکی از محیط های مناسب برای سرمایه گذاری دارندگان سپرده های خرد بازار سرمایه است. این بازار هم اینگونه نیست که به صورت کوتاه مدت به آن نگاه کنیم. این بازار می تواند از جهات گوناگون برای اقتصاد موثر باشد به این دلیل که هم مأمن خوبی برای نگهداری پس اندازها و تامین مالی بنگاه ها.

وی افزود: ما در بازار سرمایه هم از نظر روش تنوع داریم و هم محیطی ایجاد می کند که سرمایه ها از جامعه به سمتی برود که تولید به همراه داشته باشد و عرضه افزایش می یابد و به تبع آن صادرات بیشتر می شود.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه سیاست دولت، صیانت از بازار سرمایه است گفت: صیانت معنی خاصی دارد و نباید با تضمین اشتباه گرفته شود. امروز دارای دوم پذیره نویسی را شروع کرده است و هرکس اگر پنج میلیون تومان از آن بخرد، 20 درصد تخفیف شامل حالش می شود و یک میلیون تومان از ثروت بهره مند می شود و به سمت عادلانه کردن توزیع ثروت حرکت می کنیم.

دژپسند با طرح این پرسش که آیا کسانی که دارای اول را خریداری کردند امکان خرید دارای دوم به همان میزان را دارند، اظهار کرد: بله، می توانند خرید کنند اما سقف تخفیف مشخص است و بنابراین کسانی که در صندوق دارای اول 2 میلیون تومان خریده بودند، اینجا هم می توانند 3 میلیون تومان با تخفیف خریداری کنند و بیش از آن دیگر تخفیفی نیست.

وی تصریح کرد: بنابراین دولت اگر به دنبال درآمدزایی برای خودش بود نباید 20 درصد تخفیف در نظر می گرفت، دولت برای اینکه کار فراگیری برای مشارکت در اقتصاد و توزیع ثروت انجام شود این مسیر را پیش گرفت.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: اما کسانی که می خواهند برای بازار سرمایه بیایند باید حوصله به خرج دهند و نگذارند که دیگران از کم حوصلگی شان سواستفاده کنند.

دژپسند با اشاره به تحولات اخیر بازار سرمایه تصریح کرد: موارد زیادی بر این بازار تاثیر می گذارد و لزوماً متأثر از صندوق دارای دوم نیست، هرچند که حتماً تغییراتی به نفع افزایش امید در بازار ایجاد می کند اما عوامل دیگری هم دخیل است و هرچه به سمت ثبات برویم بازار سرمایه وضعیت بهتری خواهد داشت.

وی یادآور شد: اما بدانیم که پایدار شدن وضعیت بازار سرمایه یک حالت فزاینده مستمر نیست اما امیدواریم در همین سمت حرکت کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران