در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522418 تاریخ : 1399/08/18-10:53:02
,5,
صنعت پتروشیمی سردمدار توسعه صادرات غیرنفتی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

صنعت پتروشیمی سردمدار توسعه صادرات غیرنفتی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس صنعت پتروشیمی را سردمدار توسعه صادرات غیرنفتی برشمرد و تاکید کرد: توسعه این صنعت هم اکنون و با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، راه نجات اقتصاد کشور است.

به گزارش بانک و صنعت، سیدموسی موسوی با بیان اینکه امروز و باتوجه به کاهش درآمدهای نفتی، صنعت پتروشیمی نقش مهمی در درآمدهای ارزی کشور دارد،گفت: توسعه پتروشیمی با رفع برخی مشکلات، شتاب بیشتری خواهد گرفت و دستاوردهای خوبی در آینده نزدیک در این صنعت خواهیم داشت.

وی افزود: صنعت پتروشیمی از ارکان اصلی صنعت نفت ایران در زنجیره تولید است، از این رو پتروشیمی افزون بر تولید ثروت می تواند زنجیره ارزش در صنایع پایین دستی را نیز تکمیل کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، صنعت پتروشیمی را سردمدار توسعه صادرات غیرنفتی دانست و تصریح کرد: باید با جذب سرمایه های جدید به پیشرفت این صنعت کمک کنیم، پتروشیمی می تواند به نوعی تحریم ها را خنثی کند.

موسوی عنوان کرد: با توجه به تحریم نفتی ایران، صنعت پتروشیمی جایگزین و فرصت خوبی برای درآمدزایی با ارزش افزوده قابل توجه است، باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد و از آن غافل نبود.

وی بر ضرورت توسعه و سرمایه گذاری در حوزه صنایع پایین دستی پتروشیمی کشور تأکید کرد و گفت: موضوع ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی نقش مهمی در جلوگیری از خام فروشی دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران