تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338274 تاریخ : 1397/02/09-10:45:40
,17,
صنعت هوایی ایران همه تخم مرغ های خود را در یک سبد نمی چیند

افضلی با اشاره به مذاکره برای خرید هواپیما از روسیه:

صنعت هوایی ایران همه تخم مرغ های خود را در یک سبد نمی چیند

عضو کمیسیون عمران مجلس: اگر برای خرید هواپیما به سمت شرق حرکت کنیم، دولت با تمام امکانات و ابزار به سمت خرید ایمن ترین سیستم ها می رود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سیدحسین افضلی با اشاره به نحوه خرید هواپیماهای جدید و نوسازی ناوگان هوایی کشور، گفت: در اولین فرصت پس از گشایش های برجامی مجموعه تصمیم گیر در راستای تجهیز ناوگان هوایی اقدامات مناسبی را آغاز کرده و  بخش خصوصی قراردادهای  را با شرکت های خارجی منعقد کرده است.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه میل به خرید هواپیما از شرکت های معتبر دنیا از جمله بوئینگ در بین مسئولان وجود دارد، افزود: اظهارات اخیر ترامپ در خصوص برجام تا اندازه ای فروش این هواپیماها را تحت شعاع قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر شرکت بوئینگ به قراردادها پایبند و نسبت به آن  متعهد باشد نوسازی ناوگان هوایی کشور ممکن می شود، تصریح کرد: هر چند که اکنون قراردادهای منعقده با بلوک غرب صورت گرفته اما ایران می داند که نباید همه تخم مرغ های خود را در یک سبد بچیند از این رو قرار داد با روسیه نیز در حال مذاکره است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه معطوف شدن صرف به قرارداد با بوئینگ در صورت بدعهدی در تحویل هواپیماها مشکلاتی را برای کشور ایجاد می کند، گفت: با توجه به اینکه صنعت هوایی کشور در شرایط فعلی قادر به تولید هر نوع تجهیزاتی در یک زمان کوتاه نیست از این رو باید مذاکراتی با سایر کشورها صورت بگیرد.

افضلی ادامه داد: با توجه به ضوابط بین المللی در رابطه با بیمه و اجازه پرواز بر روی کشورهای دیگر محدودیت هایی در استفاده از قطعات مختلف ایجاد شده است از این رو دولت تا جای ممکن خواهان خرید هواپیما از شرکت های مطرح دنیا است.

وی با اشاره به بازی های جدید ترامپ و تاثیر آن بر برجام، تصریح کرد: شرایط موجود طرف قرارداد را در انجام تعهد خود سست کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مذاکره با سایر شرکت ها از بلوک شرق در زمان فعلی بد نیست، گفت: با توجه به اینکه به زودی باید در خصوص برجام و سایر تحریم ها تصمیم گیری شود این فضا و مذاکرات می تواند تا حدودی بر پایبندی آن ها به قراردادها موثر باشد.

نوسازی ناوگان هوایی با تولیدات شرکت های برتر دنیا صورت می گیرد

افضلی ادامه داد: ادامه فشارهای مضاعف برجامی، ایران را خود به خود به سمت خرید از بلوک های دیگر هدایت خواهد کرد از این رو فضای ایجاد شده از نظر سیاسی به نفع ایران است.

وی افزود: طرف مذاکره باید بداند که اگر بخواهد مشکلاتی را در خصوص تحویل هواپیماهای خریداری شده ایجاد شود با وجود مشکلاتی که برای کشورمان به وجود خواهد آمد،  آنها نیز متضرر خواهند شد. 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه ایران به نوعی مشکل خود را در خصوص نوسازی ناوگان هوایی حل خواهد کرد، گفت: تاکنون تلاش دولت و بخش خصوصی در خصوص خرید هواپیما معطوف به شرکت های برتر صنعت هوایی دنیا بوده اما اگر برجام با بدعهدی طرف غربی مواجه شود تغییراتی در این رویه با انتخاب شرکت دیگر طرف معامله صورت می گیرد.

هواپیماهای روسی ایرادات خود را اصلاح کرده اند

افضلی در پاسخ به این سوال که آیا هواپیماهای روسی از امنیت بالایی برای پروازها برخوردار هستند یا خیر، تصریح کرد: اگر فضای سیاسی اجازه خرید از بوئینگ و ایرباس را ندهد حرکت به سمت خرید از بلوک شرق به طور حتم با مدنظر قراردادن استانداردهای روز دنیا خواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر برای خرید هواپیما به سمت شرق حرکت کنیم قطعا دغدغه های مرتبط با بحث های ایمنی رعایت خواهد شد، گفت:  دولت با تمام امکانات و ابزار به سمت خرید ایمن ترین سیستم ها می رود تا حوادثی مشابه سقوط هواپیماهای توپولوف و تبعات کثیر آن برای کشور تکرار نشود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در حال حاضر شرکت های هواپیماسازی در بلوک شرق نیز خود را به استانداردهای روز دنیا رسانده اند، افزود: با توجه به تشدید نظارت های بین المللی در رابطه با رعایت استانداردها، اگر سیستمی نیز دچار حادثه شود تجربه نشان داده که شرکت ها در مسیر تصحیح خود حرکت خواهند کرد.

 

 


منبع: خبرگزاری خانه ملتارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران