جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518320 تاریخ : 1399/06/03-15:34:54
,10027,
صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد:

صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: با آغاز به کار سامانه یکپارچه نظارت بر بیمه های حمل و نقل و آتش سوزی، صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد.

به گزارش بانک و صنعت، غلامرضا سلیمانی در حاشیه مراسم آغاز به کار سامانه یکپارچه نظارت بر بیمه های حمل و نقل و آتش سوزی گفت: از اول مرداد امسال دریافت کد یکتا برای بیمه حمل و نقل و آتش سوزی اجباری شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: بر این اساس با هوشمند سازی مراحل صدور بیمه نامه ها برای حمل و نقل و آتش سوزی اطلاعات مربوطه در سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه ثبت می شود و با استعلام از سامانه تجارت و همچنین سامانه های مرتبط با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز محموله های با اطلاعات ناقص بیمه نمی شوند.

وی گفت: برای هر محموله برای صدور بیمه نامه باید تمام اطلاعات از جمله نام صاحب بار و انباری که به آن منتقل خواهد شد و مبدا و مقصد بار باید مشخص شود که این موضوع از قاچاق کالا جلوگیری می کند.

سلیمانی گفت: سامانه هوشمند به صورت یکپارچه این بیمه ها را کنترل خواهد کرد که با سامانه های ثبت احوال نیروی انتظامی و ستاد قاچاق کالا و ارز مرتبط است.

وی گفت در خصوص بیمه آتش سوزی نیز انبارهایی که بیمه می شوند باید کد یکتا دریافت کنند و موجودی آن ها از منابع مختلف استعلام می شود تا کالای قاچاق در انبارها بیمه نشوند.

سلیمانی با ارائه آماری از عملکرد چهار ماهه امسال گفت: در این مدت 21 هزار میلیارد تومان حق بیمه تولیدی داشتیم و 10 هزار و 500 میلیارد تومان پرداخت خسارت صورت گرفته است.

وی با اشاره به اجباری شدن دریافت کد یکتا برای بیمه شخص ثالث گفت: نیازی به بیمه نامه شخص ثالث فیزیکی نیست و هماهنگی ها با قوه قضایی و نیروی انتظامی در این زمینه انجام شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران