زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490274 تاریخ : 1398/06/10-15:26:14
,15,4,
صندوق های هوشمندی که به سالم سازی محیط زیست کمک می کنند

صندوق های هوشمندی که به سالم سازی محیط زیست کمک می کنند

پست فنلاند با استفاده از اینترنت اشیاء، نخستین صندوق پستی هوشمند راه اندازی کرده که این صندوق ها، نقش موثری در سالم سازی محیط زیست دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از دفتر امور پست بین الملل، سرویس پستی فنلاند (POSTI) و شرکت تلیا ( TELIA) این نوع صندوق ها را براساس فناوری جدید اینترنت اشیاء کم پهنا طراحی کرده است. این نوع فناوری می تواند تعداد زیادی دستگاه را به هم متصل کند.

صندوق های پستی که با استفاده از این فناوری ساخته شده، می تواند اطلاعات مربوط به ورود مرسوله به صندوق، خالی یا پربودن و دستکاری در آن را در زمان وقوع رویداد اعلام کند.

به گفته مدیر اجرایی پست فنلاند، دسترسی به این اطلاعات، با توجه به میلیاردها مرسوله دارای نشانی که هر ساله مبادله می شود، نقش موثری در حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در هزینه ها دارد. به عنوان مثال، چنانچه زمان لازم برای پردازش هر مرسوله ارسالی در پست فنلاند فقط چند ثانیه طولانی تر از روز قبل شود، هزینه های سالانه تا 13 میلیون یورو افزایش خواهد یافت. بنابراین، اگر بتوانیم تنها 30 ثانیه از زمان بازدیدهای غیرضروری صندوق های پستی کم کنیم، صرفه جویی در هزینه ها خیلی بیشتر از تصور خواهد بود.

بر اساس این گزارش، در مرحله آزمایشی پیاده سازی این پروژه، پست فنلاند و شرکت تلیا، پنج صندوق پستی را در هلسینکی پایتخت این کشور و شهر اولو، هوشمند سازی می کند و در صورت موفق بود طرح، تمامی پنج هزار صندوق پستی این کشور با استفاده از فناوری اینترنت اشیاء، هوشمند خواهند شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران