بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520502 تاریخ : 1399/07/09-15:37:14
,11,
صندوق های زمین و ساختمان احیا و فعال می شود

وزیر راه و شهرسازی:

صندوق های زمین و ساختمان احیا و فعال می شود

وزیر راه و شهرسازی در نشست پیگیری طرح اقدام ملی مسکن از احیا و فعال شدن صندوق های زمین و ساختمان خبر داد و گفت: متقاضیان مسکن ملی هرچه سریع تر تعیین تکلیف شوند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در نشست پیگیری طرح اقدام ملی مسکن که روز گذشته 8 مهر در ساختمان دادمان با حضور معاونان بخش مسکن، بانک مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مسکن و مدیران کل راه و شهرسازی به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد، بر همراهی تمامی دست اندرکاران اجرای طرح در احداث و تحویل به موقع واحدهای مسکونی ملی تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای مسکن ملی و تحویل به موقع آنها، خواست مردم و از آن مهم تر فرمان مقام معظم رهبری است. در همین رابطه نیز، چندی پیش، رهبر انقلاب تاکید کردند، پروژه اقدام ملی مسکن که شروع شده و بر اساس آن به مردم قولی داده شده است باید در همین دولت به مردم عملیاتی و تحویل شود.

وی ادامه داد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، علاوه بر طرفیت بخش خصوصی از ظرفیت های ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، شرکت توسعه مسکن، نیروهای مسلح و تمامی دستگاه ها استفاده شده و همه دستگاه ها به شکل یکپارچه آماده خدمت رسانی در خصوص اجرای مسکن ملی هستند.

اسلامی تصریح کرد: در خصوص اجرای طرح اقدام ملی مسکن، شیوه نامه ابلاغ شده و مسیر و راهکار مشخص است که انتظار می رود تمامی دست اندرکاران و عوامل اجرایی آن را دنبال کنند.

وی بر تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی تاکید کرد و گفت: باید هرچه سریع تر. اقدامات لازم برای پر کردن فاصله 75 درصدی متقاضیان تعیین تکلیف نشده انجام شود.

اسلامی همچنین بر پیگیری و تشویق متقاضیان به واریز وجه تاکید کرد و توضیح داد: هرچه سریع تر پرونده متقاضیان تشکیل و مدارک آنها تکمیل و سایر عملیات اجرایی انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: اهتمام ویژه به شروع پروژه ها و پیگیری به منظور آماده سازی، تهیه نقشه ها و استفاده از منابع در اختیار بانک، مورد تاکید است.

اسلامی از احیای صندوق های زمین و ساختمان با پیگیری معاونت مسکن و ساختمان خبر داد و گفت: صندوق های زمین و ساختمان به منظور تأمین مالی اجرای پروژه های مسکن، احیا می شود.

وی از تداوم جریان پایدار تولید مسکن خبر داد و گفت: تجربه احداث 400 هزار واحد مسکونی، نهادینه سازی و ایجاد هماهنگی و ظرفیت سازی برای تولید مسکن است. بدین معنا، تلاش می شود تا با احداث سالانه 400 هزار واحد مسکونی، کسری تولید مسکن در کشور پوشش داده شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران