تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311506 تاریخ : 1396/09/27-15:05:22
,2,
صندوق بیمه کشاورزی سه‌برابر حق بیمه دریافتی خسارت پرداخت

صندوق بیمه کشاورزی سه‌برابر حق بیمه دریافتی خسارت پرداخت

مدیر شعب بانک کشاورزی استان اصفهان با بیان این‌که صندوق بیمه کشاورزی حدود 3 برابر حق بیمه دریافتی غرامت پرداخته است، افزود: میزان حق بیمه دریافتی در این بخش حدود 217 میلیارد ریال بوده اما میزان غرامت پرداختی به 791 میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، محمدرضا پویافر مدیر شعب بانک کشاورزی استان اصفهان در جمع خبرنگاران از پوشش 154 محصول در 66 نوع فعالیت توسط صندوق بیمه کشاورزی این استان خبر داد و گفت: 11هزار بیمه‌گزار از خدمات این صندوق بهره‌مند هستند که 6?5 درصد از بیمه‌گذاران کل کشور را تشکیل می‌دهند. وی افزود: در سال زراعی اخیر برای 146هزار هکتار از اراضی بیمه‌نامه صادر شده است.

پویافر با تشریح مزایای بیمه پایه در این بخش بیان کرد: گرچه بر اساس بیمه پایه دیگر خسارات جزئی زیر 25 درصد  مشمول دریافت غرامت نیستند اما میزان پرداخت‌های ما در مجموع افزایش یافته است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان اصفهان با بیان این‌که صندوق بیمه کشاورزی حدود 3 برابر حق بیمه دریافتی غرامت پرداخته است، افزود: میزان حق بیمه دریافتی در این بخش حدود 217 میلیارد ریال بوده اما میزان غرامت پرداختی به 791 میلیارد ریال رسیده است.

وی با یادآوری این موضوع که از 35 نوع بلایای طبیعی 31 نوع آن در کشور سابقه و احتمال وقوع دارد، ادامه داد: صندوق بیمه کشاورزی از سال 1363 با هدف پوشش 50 درصدی خسارات این بخش و با سازوکار تشویقی و حمایتی آغاز به کار کرد.

پویافر افزود: با توجه به گره‌خوردگی امنیت شغلی کشاورزان با امنیت غذایی مردم، در رویکرد جدید این صندوق نیز اصل حمایتی بودن عملکرد آن پابرجا بوده و همچنان پای مباحثی مانند فرانشیز در میان نیست اما دقت محاسبه ضرر و زیان بیشتر شده و به‌عنوان مثال میانگین پنج‌ساله تولید مبنا قرار می‌گیرد و واکسیناسیون در بخش دام‌وطیور یا سمپاشی در بخش باغی باید به‌موقع انجام شده باشد.

وی با بیان این‌که در برابر حدود 450 میلیون تومان حق بیمه دریافتی در بخش طیور حدود 20 میلیارد تومان خسارت پرداخت شده است، اضافه کرد: با تمام این تفاصیل همچنان حق بیمه‌ها در این بخش اندک اما پرداخت خسارت بالا و تقریبا در مورد 90 درصد از بیمه‌نامه‌ها قطعی است. آن هم در حالی که در همین امسال با معضلاتی همچون سرمای آسیب‌رسان به‌ویژه در مناطق شمالی کشور یا آنفولانزای پرندگان مواجهیم.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اشتغال 159هزار نفر در بخش کشاورزی این استان اعلام کرد: در 8 ماهه سال 1396 بیش از 67هزار فقره تسهیلات به ارزش بیش از 1?4 هزار میلیارد تومان از سوی این بانک به متقاضیان در بخش‌های مختلف ازجمله بنگاه‌های کوچک و زودبازده، تسهیلات گلخانه‌ای، مکانیزاسیون، آبیاری تحت فشار، تسهیلات قرض‌الحسنه و اشتغال‌زایی از طریق کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده است.

پویافر با بیان این‌که سهم تسهیلات پرداختی از محل صندوق توسعه ملی در استان اصفهان 159 فقره به ارزش بیش از 35میلیارد و 703میلیون تومان بوده است، اظهار داشت: جمع تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی استان اصفهان در سال 1395 بیش از 2?1 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به سال 1394 حدود 17 درصد رشد داشته است و در 8 ماهه امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 20 درصدی در پرداخت روبه‌رو هستیم.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان اصفهان درباره مساعدت‌های قانونی با وام‌گیرندگان در 8 ماهه سال 1396 بیان کرد: بر اساس بند «و» تبصره 16 قانون بودجه سال 1396 درخصوص 4هزار و 731 فقره تسهیلات، سود دوران امهال توسط دولت تخصیص یافت و تأمین شد و جرایم دیرکرد در بازپرداخت مورد بخشودگی قرار گرفت.

وی با بیان این‌که بانک کشاورزی استان اصفهان در میان بانک‌های کشاورزی دیگر استان‌ها به لحاظ تعداد تسهیلات پرداختی رتبه اول و از نظر مقدار این تسهیلات رتبه دوم را دارا است، افزود: این بانک همچنین از رتبه نخست در پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج برخوردار است.

پویافر تعداد شعب بانک کشاورزی در استان اصفهان را پس از ادغام‌های اخیر 139 شعبه ذکر کرد و ادامه داد: 980 نفر در شعب این بانک در استان اصفهان مشغول به خدمت هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران