زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510174 تاریخ : 1399/01/14-17:03:43
,17,
صندوق اوپک 500 هزار دلار به ایران کمک می‌کند

به منظور خرید تجهیزات مقابله با کرونا

صندوق اوپک 500 هزار دلار به ایران کمک می‌کند

با پیگیری‌های وزارت اقتصاد، کمک 500 هزار دلاری «صندوق اوپک برای توسعه جهانی» به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بیمارستانی جهت مقابله با ویروس کرونا تصویب شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی وزارت اقتصاد، کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا از سوی این صندوق تصویب شد و صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) این کمک 500 هزار دلاری را در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده تا خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا در ایران عملیاتی شود.

بر اساس این گزارش، با توجه به گستردگی و شدت شیوع کرونا در سطح جهان وزارت اقتصاد برای دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی از بانک‌های توسعه‌ای تلاش نموده و این کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) در پی اعلام آمادگی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برای دریافت کمک‌های بانک‌های توسعه‌ای انجام شد.

شایان ذکر است موضوع دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی از صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID)، بانک جهانی (WB)، بانک توسعه اسلامی(IDB) و بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا(AIIB) از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از چهارده اسفند ماه 1398 در دست پیگیری است.

این گزارش می‌افزاید: این کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) در راستای حمایت از تلاش‌های ملی برای مقابله با ویروس کرونا انجام گرفته و صندوق مذکور در مواجهه با سیل سال 1398 نیز کمک فوری مشابهی به کشورمان اعطا نمود.

برای اولین بار در اجلاس سران سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که در سال 1975 میلادی در کشور الجزایر برگزار گردید پیشنهاد تأسیس صندوقی به عنوان مجرایی برای اهدای کمک‌های توسعه‌ای سازمان اوپک به کشورهای در حال توسعه و کشورهای عقب مانده، توسط وزرای اقتصاد کشورهای عضو مطرح گردید. در همین راستا، صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) رسماً فعالیت خود را در سال 1976 میلادی با مشارکت 13 کشور عضو و با سرمایه‌ای بالغ بر 800 میلیون دلار به صورت وقف آغاز نمود. هدف از تأسیس صندوق فوق کمک به رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای در حال توسعه از طریق اعطای کمک‌های بلاعوض و وام‌های ترجیحی می‌باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران