سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 464580 تاریخ : 1398/02/24-16:35:03
,8,
صعود تابستانی شاخص/ حرکت اصلاحی در استراحتگاه های بین راهی

گرجی آرا بیان کرد؛

صعود تابستانی شاخص/ حرکت اصلاحی در استراحتگاه های بین راهی

مدیر سرمایه گذاری کارگزاری بهگزین، روند کلی بازار را صعودی پیش بینی کرد و گفت: به نظر می رسد شاخص با استراحت های بین راهی که البته بیشتر از جنس زمانی هستند تا اصلاح قیمتی، روند صعودی را تا آخر تابستان طی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد گرجی آرا با بیان اینکه این صعود چند دلیل مهم دارد، افزود: بخشی از آزادسازی نرخ ارز و محصولاتی که شرکت های بورسی تولید می کنند، در تابستان اتفاق می افتد. از جمله بانک ها، گروه لاستیک سازی یا محصولات پتروشیمی و اوره سازها و صنایع غذایی که مشمول قیمت گذاری دستوری هستند ، از تابستان مشمول آزادسازی قیمت ها می شوند.

وی افزود: از طرف دیگر به نظر می رسد افزایش نرخ دلار مبادله ای و دلار آزاد هم در سال 98 روند ادامه داری داشته باشد؛ لذا از این بابت هم شرکت های بورسی منتفع می شوند.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: در عین حال، بازار سرمایه در این مدت هم پای سایر بازارهای کالایی، طلا و ارز رشد نکرد و هم اکنون پتانسیل ادامه رشد را دارا است تا بتواند خود را متناسب با دیگر بازارها تعدیل کند.

به گفته گرجی آرا، از آنجا که برگزاری مجامع را هم در تیرماه برای اکثر شرکت های بورسی پیش رو داریم، بسیاری از شرکت ها سود ناشی از افزایش قیمت سهام را برای سهامداران ایجاد می کنند.

وی افزود: شرکت هایی که امسال سود نقدی تقسیمی خوبی دارند، از جمله گروه پتروشیمی، گروه عرضه کننده برق و بخار و گروه بانکی مجامع خوبی را برگزار می کنند و شرکت هایی که سودآور هستند، تقسیم سود خوبی هم خواهند داشت؛ به همین خاطر حضور در مجامع برای سهامداران، چه حقیقی و چه حقوقی، جذاب به نظر می رسد.

مدیر سرمایه گذاری کارگزاری بهگزین، در تبیین  دیگر دلایل صعودی بودن شاخص گفت: در شرایط رشد نقدینگی، بورس یکی از بازارهایی است که از هجوم نقدینگی تاثیر می پذیرد و محلی برای آنها به شمار می رود. به همین خاطر شاخص با استراحت های بین راهی که البته به نظر می رسد بیشتر از جنس زمانی هستند تا اصلاح قیمتی، روند صعودی را تا اواخر تابستان حفظ خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از جهت ریسک های سیاسی هم به نظر نمی رسد در حال حاضر ریسک غیرعادی و بزرگی پیش رو داشته باشیم، اظهار داشت: از آنجا که ریسک های سیاسی در نرخ ارز تخلیه می شوند، هر کدام از ریسک ها که محقق شود، نمی تواند لطمه ای به روند عادی بازار بزند.

گرجی آرا در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می رود بازار سرمایه روند حرکتی صعودی خود را طی کند و شاخص کل تا انتهای تابستان قله های تازه ای را ثبت کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 151
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه