سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 464580 تاریخ : 1398/02/24-16:35:03
,8,
صعود تابستانی شاخص/ حرکت اصلاحی در استراحتگاه های بین راهی

گرجی آرا بیان کرد؛

صعود تابستانی شاخص/ حرکت اصلاحی در استراحتگاه های بین راهی

مدیر سرمایه گذاری کارگزاری بهگزین، روند کلی بازار را صعودی پیش بینی کرد و گفت: به نظر می رسد شاخص با استراحت های بین راهی که البته بیشتر از جنس زمانی هستند تا اصلاح قیمتی، روند صعودی را تا آخر تابستان طی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد گرجی آرا با بیان اینکه این صعود چند دلیل مهم دارد، افزود: بخشی از آزادسازی نرخ ارز و محصولاتی که شرکت های بورسی تولید می کنند، در تابستان اتفاق می افتد. از جمله بانک ها، گروه لاستیک سازی یا محصولات پتروشیمی و اوره سازها و صنایع غذایی که مشمول قیمت گذاری دستوری هستند ، از تابستان مشمول آزادسازی قیمت ها می شوند.

وی افزود: از طرف دیگر به نظر می رسد افزایش نرخ دلار مبادله ای و دلار آزاد هم در سال 98 روند ادامه داری داشته باشد؛ لذا از این بابت هم شرکت های بورسی منتفع می شوند.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: در عین حال، بازار سرمایه در این مدت هم پای سایر بازارهای کالایی، طلا و ارز رشد نکرد و هم اکنون پتانسیل ادامه رشد را دارا است تا بتواند خود را متناسب با دیگر بازارها تعدیل کند.

به گفته گرجی آرا، از آنجا که برگزاری مجامع را هم در تیرماه برای اکثر شرکت های بورسی پیش رو داریم، بسیاری از شرکت ها سود ناشی از افزایش قیمت سهام را برای سهامداران ایجاد می کنند.

وی افزود: شرکت هایی که امسال سود نقدی تقسیمی خوبی دارند، از جمله گروه پتروشیمی، گروه عرضه کننده برق و بخار و گروه بانکی مجامع خوبی را برگزار می کنند و شرکت هایی که سودآور هستند، تقسیم سود خوبی هم خواهند داشت؛ به همین خاطر حضور در مجامع برای سهامداران، چه حقیقی و چه حقوقی، جذاب به نظر می رسد.

مدیر سرمایه گذاری کارگزاری بهگزین، در تبیین  دیگر دلایل صعودی بودن شاخص گفت: در شرایط رشد نقدینگی، بورس یکی از بازارهایی است که از هجوم نقدینگی تاثیر می پذیرد و محلی برای آنها به شمار می رود. به همین خاطر شاخص با استراحت های بین راهی که البته به نظر می رسد بیشتر از جنس زمانی هستند تا اصلاح قیمتی، روند صعودی را تا اواخر تابستان حفظ خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از جهت ریسک های سیاسی هم به نظر نمی رسد در حال حاضر ریسک غیرعادی و بزرگی پیش رو داشته باشیم، اظهار داشت: از آنجا که ریسک های سیاسی در نرخ ارز تخلیه می شوند، هر کدام از ریسک ها که محقق شود، نمی تواند لطمه ای به روند عادی بازار بزند.

گرجی آرا در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می رود بازار سرمایه روند حرکتی صعودی خود را طی کند و شاخص کل تا انتهای تابستان قله های تازه ای را ثبت کند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 196
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه