سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 448159 تاریخ : 1397/11/15-18:05:40
,21,
صرفه جویی 650 میلیون دلاری در مصرف سوخت با توسعه حمل و نقل ریلی

رضایی کوچی در تشریح بازدید اعضای کمیسیون عمران از ایستگاه مرکزی راه آهن:

صرفه جویی 650 میلیون دلاری در مصرف سوخت با توسعه حمل و نقل ریلی

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ارزان و ایمن بودن استفاده از بخش ریلی گفت: توسعه حمل و نقل ریلی موجب صرفه جویی 650 میلیون دلاری در مصرف سوخت می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدرضا رضایی کوچی در تشریح بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از ایستگاه مرکزی راه آهن جمهوری اسلامی گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این رابطه به ویژه در بحث ارائه خدمات به مسافران صورت گرفته است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه حمل و نقل ریلی در کشور افزود: استفاده از قطار جهت مسافرت و حمل کالا هم ارزان است و هم از ایمنی بالاتری نسبت به سایر روش های حمل و نقل برخوردار است.

وی با بیان اینکه حداکثر استفاده از ظرفیت شبکه ریلی تاکنون 50 درصد بوده است، افزود: حمل و نقل ریلی از اهمیت بالایی در بحث جابجایی مسافران برخوردار است، اما تاکنون متاسفانه استقبال قابل توجهی از این مسئله صورت نگرفته و این در حالی است که در تمامی کشورها به خاطر امنیت بالا، مردم از راه آهن استفاده می کنند.

رضایی کوچی با اعلام اینکه توسعه حمل و نقل ریلی موجب صرفه جویی 650 میلیون دلاری در مصرف سوخت می شود، افزود: البته این عدد و آمارها قابل افزایش است که این در گرو تغییر نگاه و رویکرد دولت، مجلس و مردم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سالانه حدود یک هزار کیلومتر به شبکه ریلی کشور افزوده می شود، بیان کرد: قطعاً باید برای توسعه حمل و نقل ریلی فرهنگ سازی صورت بگیرد و دولت نیز باید نسبت به نوسازی واگن ها اقدامات لازم را صورت دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه