جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446704 تاریخ : 1397/11/02-12:15:08
,10028,
صدور 68درصد آرا در هیات های تجدید نظرتأمین اجتماعی به نفع تعاونگران

مدیر آمار و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران اعلام کرد:

صدور 68درصد آرا در هیات های تجدید نظرتأمین اجتماعی به نفع تعاونگران

در جریان بررسی پرونده های مطالباتی تعاونی ها در هیات‌های تجدید نظر تشخیص مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از 160پرونده مطالباتی بررسی شده طی 9 ماهه گذشته 68 درصد آرا به نفع تعاونگران صادر شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی مصطفایی مدیر آمار و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران با بیان  این مطلب اظهار داشت: بخش تعاون با توجه به ویژگی های ساختاری خود که هر دو بخش جامعه کارگری و کارفرمایی را شامل می شود، دارای خصوصیات منحصر به فردی از لحاظ بعد اقتصادی اجتماعی است که باعث نزدیکی به رسالت و ماموریت های سازمان تأمین اجتماعی به عنوان نهاد بیمه ای کشور شده است.

وی افزود: طی سال های اخیر با توجه به افزایش اقدامات فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی توسعه و تقویت همکاری و تعامل با سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یکی از سیاست ها و اولویت های ارتباطی اتاق تعاون ایران در نظر گرفته شده است.
مدیر آمار و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران خاطر نشان کرد: حاصل توسعه تعامل و تقویت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی به ویژه با اداره کل کارفرمایان معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی و دبیرخانه هیأتهای تشخیص مطالبات در نهایت منجر به صدور بخشنامه ای شد که شرایط حضور نمایندگان اتاق تعاون در هیأت های تشخیص مطالبات سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور را فراهم کرده است.
به گفته مصطفایی، این آمار نشان دهنده ضرورت حضور نمایندگان آشنا به قوانین و دفاع از پرونده های بخش تعاون دارد، از سوی دیگر تعداد پرونده ها در هیات ها ی مذکور  نشان از شفافیت در اقتصاد تعاون به دلیل نبود دفاتر غیرقانونی در اسناد مالی شرکت های تعاونی است. البته وجود این تعداد پرونده های مطالباتی غالباً مربوط به حسابرسی و بازرسی توسط سازمان حسابرسی تامین اجتماعی است که برای رفع این موضوع نیز مذاکرات خوب و موثری با سازمان حسابرسی انجام پذیرفته است.
وی افزود: بخش تعاون به دلیل داشتن قانونی خاص  لازم است در مراجع شبه قضایی نظیر هیات های حل اختلاف تأمین اجتماعی و مالیاتی از حضور نمایندگان آگاه و آشنا به قوانین و مقررات بیمه ای و مالیاتی بهره مند شود. به همین منظور قانونگذار جایگاه ویژه ای را برای بخش تعاون در کمیسیون های حل اختلاف در نظر گرفته است.
مصطفایی در خصوص کارگروه مشترک اتاق تعاون با سازمان تامین اجتماعی ابراز داشت: یکی دیگر از اقدامات مطلوب در این دوره تشکیل کارگروه مشترک با سازمان تأمین اجتماعی در معاونت بیمه ای سازمان است که به منظور رفع موردی مشکلات بخش تعاون و ارائه نظرات در خصوص قوانین و آیین نامه های تامین اجتماعی است که می تواند در تعامل بیشتر باعث رفع مباحث بیمه شود.
وی برگزاری کارگاه آموزشی و هم اندیشی مشترک برای آموزش و پاسخ به سوالات متداول و ارتقاء سطح علمی فعالان بخش تعاون را یکی دیگر از توافقات انجام شده با معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد و گفت: با همت اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمانها تا کنون سه سمینار مشترک با حضور مدیران و مسئولان سازمان تأمین اجتماعی در اتاق تعاون ایران برگزار شده است.
مصطفایی خاطر نشان کرد: پایبندی به اصل سه جانبه گرایی و حضور در ساختار مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی در کنار همه این اقدامات به طور حتم باعث ارتقا و تقویت همکاری تامین اجتماعی با شرکای اجتماعی بوده و در نهایت رضایت خاطر جامعه کارگری و کارفرمایی را به همراه خواهد داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران