در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516228 تاریخ : 1399/04/29-12:25:03
,8,
صدور موافقت اصولی تامین مالی طبق ساز و کار رتبه بندی

برای نخستین بار انجام شد:

صدور موافقت اصولی تامین مالی طبق ساز و کار رتبه بندی

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد: موافقت اصولی تامین مالی 10 هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه جهت تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش صادر شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، علی بیک زاده میلانی گفت: این موافقت اصولی جهت انتشار اوراق اجاره سهام در 5 مرحله صادر شده است. وجه تمایز این تامین مالی، انتشار اوراق بدون رکن ضامن و انتشار بر اساس رتبه اعتباری صادره توسط یکی از موسسات رتبه بندی است. این امکان بر اساس مصوبه هیئت مدیره سازمان ایجاد شده بوده تا شرکت هایی که دارای رتبه اعتباری مناسب هستند بتوانند بدون رکن ضامن و بر اساس رتبه اعتباری کسب شده نسبت به انتشار اوراق اقدام کنند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس ادامه داد: مجوز انتشار بعد از ارائه کامل مدارک و قراردادها صادر خواهد شد و به روز کردن قراردادها در جهت تطبیق با این شکل انتشار در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع سبب تسهیل تامین مالی شرکت های دارای رتبه اعتباری مناسب از بازار سرمایه خواهد شد، خاطرنشان کرد: از طرف دیگر چارچوب تامین مالی بدهی را در بورس کشور به کشورهای توسعه یافته نزدیک می کند؛ در تجارب موفق جهانی شرکت ها بر اساس وضعیت مالی و اعتبار خود نسبت به انتشار اوراق اقدام کرده و نرخ تامین مالی برای شرکت های با رتبه اعتباری مناسب که طبیعتا ریسک کمتری دارند پایین تر است.

بیگ زاده اظهار امیدواری کرد که این شکل تامین مالی در سال جهش تولید امکان تامین مالی شرکت ها را از بازار سرمایه را تسهیل کند.

وی در پایان استراتژی مدیریت بازار اولیه را تسهیل شرایط تامین مالی با اختیاری کردن برخی ارکان انتشار عنوان کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران