از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 309224 تاریخ : 1396/08/30-11:23:25
,16,
صدور مجوز برای 17 برند خارجی در راستای اجرای دستورالعمل ساماندهی بازار پوشاک

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

صدور مجوز برای 17 برند خارجی در راستای اجرای دستورالعمل ساماندهی بازار پوشاک

به گفته مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای اجرای دستورالعمل ساماندهی بازار پوشاک تاکنون 17 برند خارجی مطرح دنیا موفق به اخذ گواهی فعالیت در کشور شده‌اند و 14 متقاضی نیز در حال تکمیل مدارک خود هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، افسانه محرابی در خصوص خبر منتشره در یکی از خبرگزاری‌ها مبنی بر اجرای ناقص دستورالعمل ساماندهی بازار پوشاک و گلایه فعالان این حوزه، تصریح کرد: ساماندهی واردات پوشاک صاحب نام و نشان (برند) از مبادی ورودی تا سطح توزیع و عرضه بر اساس دستورالعمل 17 شهریور ماه 95 وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده و کارگروه پیگیری، اجرا و رفع موانع این دستورالعمل به ریاست مشاور وزیر در امور صنایع نساجی، پوشاک و چرم تشکیل شده است. این کارگروه تاکنون 17 جلسه را به این منظور برگزار کرده است.

وی هماهنگی لازم جهت صدور ثبت سفارشات پوشاک و تعیین ضوابط مربوط به درون‌سپاری و سرمایه‌گذاری برندها و نحوه نظارت آن را از جمله فعالیت‌های این کارگروه دانست و افزود: برگزاری جلسات هماهنگی با نمایندگان برندها و تشویق آن‌ها برای رعایت ضوابط دستورالعمل و ارایه راهکارهای لازم در ارتباط با لزوم دریافت پروانه کسب برای تمامی فروشگاه‌های متقاضی گواهی فعالیت به نام دارنده گواهی فعالیت، الزام به ثبت و درج تعداد و نشانی فروشگاه‌های (شعب) متقاضیان گواهی فعالیت در سامانه مرکز امور اصناف، الزام دارندگان گواهی فعالیت به معرفی توزیع‌کنندگان غیر مجاز (برند) به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز از دیگر کارهای این کارگروه بود.
محرابی با اشاره به بازرسی و بررسی میدانی توسط اداره کل بازرسی و مبارزه با قاچاق کالای سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان از برندها و ارایه گزارش آن، گفت: به منظور انطباق با دستورالعمل جدید برای برندهایی که قبل از صدور دستورالعمل، گواهی فعالیت دریافت کرده اند، مهلت قانونی تعیین شد. تمدید مجدد مهلت به برندهایی که در اجرای دستورالعمل موفق به ارایه مدارک مثبت نشده بودند و ابطال گواهی افرادی که مدارک مورد نیاز را در چارچوب دستورالعمل جدید ارایه نکرده‌اند نیز از دیگر برنامه‌های کارگروه بود.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با طرح این موضوع که طبق اطلاع ارایه شده از سوی مرکز اصناف و بازرگانان 127 درخواست جهت دریافت گواهی فعالیت نمایندگی پوشاک به آن مرکز رسیده است، ادامه داد: تاکنون 17 نام نشان (برند) خارجی مطرح دنیا با انجام تمامی مراحل لازم موفق به اخذ گواهی فعالیت در کشور شده‌اند و 14 متقاضی نیز در حال تکمیل مدارک خود هستند.
محرابی همچنین تصریح کرد: موضوع تهیه شناسه و شناسنامه کالا براساس ماده 11 آیین‌نامه اجرایی شناسه‌های کالا و رهگیری کالا موضوع ماده (13) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تبصره 2 ماده 7 دستورالعمل واردات پوشاک با برگزاری بیش از 28 جلسه فنی و 17 جلسه کارشناسی رفع اشکالات، در کارگروه در حال پیگیری است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران