در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514683 تاریخ : 1399/03/31-14:05:01
,6,
صدور فاکتور خریداران خودروهای فروش عید فطر / برنامه تولید 1.2 میلیون خودرو در سال جاری

صدور فاکتور خریداران خودروهای فروش عید فطر / برنامه تولید 1.2 میلیون خودرو در سال جاری

طبق اعلام مدیران خودروسازی صدور فاکتور برای مشتریان طرح های فروش ویژه عید سعید فطر برای مشتریان گروه صنعتی ایران خوردو آغاز شده و برای سایپا نیز به زودی صادر خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، در جلسه کمیته خودرو روز گذشته (جمعه) که با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستگاه های نظارتی و خودروسازان برگزار شد؛ از آغاز صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید سعید فطر از سوی خودروسازان خبر داده شد.

در این جلسه فرشاد مقیمی- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- از صدور 2000 فاکتور قطعی برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید فطر خبر داد و گفت: تحویل این خودروها در هفته های آینده آغاز خواهد شد. ضمن اینکه تحویل معوقات قراردادهای فروش خودروی سمند و پژو 2008 نیز به پایان رسیده و در 10 روز آینده همه معوقات شش محصول دیگر ایران خودرو نیز تحویل مشتریان خواهد شد.

بنا به اعلام وی، 14 هزار دستگاه خودرو این گروه خودروسازی، تجاری سازی شده است.

همچنین در این جلسه اعلام شد که صدور فاکتور برای خودروهای گروه خودروسازی سایپا نیز به زودی آغاز شده و تعهدات معوق خودروی پراید نیز به زودی به صفر خواهد رسید.

بر اساس اعلام خودروسازان در جلسه کمیته خودرو، تولید گروه صنعتی ایران خودرو و گروه خودروسازی سایپا به 2000 دستگاه در روز رسیده است.

همچنین کمیته خودرو از معاونت دادستانی کل کشور و سایر دستگاه های نظارتی درخواست کرد تا در مورد خودروهای تولید مشترک با خودروسازان خارجی که روند تولید آنها بعد از تحریم ها و خروج خودروسازان از ایران، متوقف شده، با توجه به ارایه طرح های متعدد جایگزین و تبدیل از سوی خودروسازان تصمیم گیری مقتضی انجام شود تا بتوان نسبت به تعیین تکلیف خریداران این خودروها از سوی دو خودروساز اقدام کرد.

یک میلیون و 200 هزار دستگاه خوردو امسال تولید می شود

حسین مدرس خیابانی - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت - هم با بیان اینکه پس از خروج دو خودروساز کره جنوبی و فرانسوی از ایران از اردیبشهت سال 97 به بعد، هیچکس تصور نمی کرد که صنعت خودروسازی ما مجدد بتواند به همان تیراژ تولید خود بازگردد و روی پای خود بایستد، گفت: اما این اتفاق افتاد و روند تولید دو خودروساز بزرگ به روزهای اوج برگشته است. ضمن اینکه برنامه تولید یک میلیون و 200 هزار خودرو در سال جاری را نیز در دست.ر کار قرار داده ایم.

او با تاکید بر اینکه پس از تیراژ و کمیت، باید بر روی ارتقای کیفیت کار شود، اظهار کرد: برای آنکه در رقابت جهانی و بازار منطقه ای تاثیرگذار باشیم، لازم است که به سمت کسب رضایت مشتری و ارتقا کیفیت باشیم. تا پیش از این به دلیل شکاف عرضه و تقاضا ممکن بود که خودروسازها آن چنان به کیفیت بها ندهند، اما برنامه جدی در نظر گرفته شده است تا به این سمت حرکت شود. رویم.

وی افزود: در حوزه های مختلف باید بتوانیم کیفیت خودرو را از لحاظ خدمات پس از فروش، فنی، ظاهری و ایمنی ارتقا دهیم و خودروسازان ما در این مسیر گام بر می دارند. البته که با ارتباطی که خودروسازان ما با شرکت های دانش بنیان، مراکز دانشگاهی و حتی صنایع پیش رو در این حوزه دارند، خودروسازان ما در حوزه کیفیت خودرو هم فعال می شوند.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه هم اکنون صادرکننده قطعات خودرو نیز هستیم، ابراز امیدواری کرد که علاوه بر تامین نیاز داخل، بتوانیم کیفیت خودروی را درحد قابل رقابت در منطقه پیش ببریم.

افزایش 18 درصدی تولید خودرو در دو ماهه اول امسال

سرپرست وزارت صمت از افزایش 18 درصدی تولید خودرو در دو ماهه اول امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در این مدت 55 درصد تحویل محصولات ایران خودرو و 50 درصد تحویل محصولات سایپا اضافه شده است. در حال حاضر به شدت برروی تأمین مواد اولیه متمرکز شده ایم تا عرضه خودرو را افزایش دهیم.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه با وجود اعمال محدودیت ها برای ثبت نام خرید خودرو، پنج میلیون نفر از واجدان شرایط در این ثبت نام شرکت کردند؛ اظهار کرد: این حجم از تقاضا معادل تولید خودروی دوتا سه کشور است. حتی کشور بزرگ خودروسازی همچون کره جنوبی سالانه سه میلیون و 600 هزار خودرو تولید می کند.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه برخی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و بعضا روزانه 400 تا 500 هزار نفر برای خرید خودرو ثبت نام کردند، طی دو ساعت اول، 25 هزار دستگاه تحویل می دادیم؛ بنابر این تنها راه قرعه کشی بود. مراسم قرعه کشی با حضور دستگاه های امنیتی و نظارتی و رسانه ملی برگزار شد و همه از این که عدالت در توزیع رعایت شده است، راضی هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 161
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران