صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519628 تاریخ : 1399/06/26-15:34:37
,17,
صدور جواز به پتروشیمی ها و فولادی ها برای عرضه ارز در بازار/ نرخ فعلی ارز با دوام نیست

عبدالناصر همتی در یادداشت خود خبر داد:

صدور جواز به پتروشیمی ها و فولادی ها برای عرضه ارز در بازار/ نرخ فعلی ارز با دوام نیست

رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی با ذکر چند نکته در زمینه بازار ارز، التهابات اخیر در این بازار را ناشی از راه اندازی ماشین تبلیغاتی دولت آمریکا با طرح لغو تمام معافیت های تحریمی از چند هفته پیش دانست.

به گزارش بانک و صنعت، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی با اشاره به راه اندازی ماشین تبلیغاتی دولت آمریکا در زمینه طرح لغو تمام معافیت های تحریمی، این اقدام را آخرین تلاش برای ایجاد التهاب در بازار ارز دانست و به مردم توصیه کرد تا سرمایه خود را در معرض این بازار پرریسک قرار ندهند.

همتی در این یادداشت که در صفحه اینستاگرام وی منتشر شده است، نوشت: به نظر نمی رسد برای آمریکایی ها اقدام دیگری در جهت اعمال فشار حداکثری باقی مانده باشد. آمریکایی ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند و طبیعی است که نوسان گیران و سودجویان نیز در بازار ارز برای بهره گیری ازفضای تبلیغاتی، تلاش لازم به عمل بیاورند.

وی ضمن تاکید بر اولویت ثبات در بازار برای بانک مرکزی، افزود: این بانک در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتراژ و نوسان گیری نخواهد داد. همچنین بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه (نیما)، در چارچوب تسهیل و تسریع تامین ارز وارد کنندگان در این بازار به پتروشیمی ها ،فولادی ها و معدنی ها اعلام کرد که آنها نیز می توانند ارز حاصل از صادرات خود را، علاوه بر صرافی های بانکی، مستقیم به صرافی های مجاز برای واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند.

رییس کل بانک مرکزی در پایان خاطر نشان ساخت: نرخ های ارز در بازار، نرخ های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. امیدوارم مردم دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران