جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515435 تاریخ : 1399/04/15-13:56:42
,17,
صادرات 741 میلیون دلاری شرکت های دانش بنیان  در سال گذشته

توسط 350 شرکت انجام شد؛

صادرات 741 میلیون دلاری شرکت های دانش بنیان در سال گذشته

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: میزان صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان در سال 1398 بیش از 741 میلیون دلار توسط 350 شرکت تولیدی بوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، میرابوطالب بدری اظهار داشت: تعامل مستمر و پویا میان ساختار صادراتی و ساختار علمی، تحقیقاتی و فناوری کشور، بهبود زیرساخت های صادراتی محصولات دانش بنیان و ارتقای توان صادراتی این شرکت ها از مهم ترین اهداف سازمان توسعه تجارت ایران به منظور افــزا?ش صادرات غ?رنفت? در دوران تحریم های ظالمانه است.

وی با اشاره به اهمیت بهره گیری از ظرفیت های حوزه محصولات دانش بنیان در رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اتکا به توان علمی و پژوهشی داخلی، تجاری سازی نتایج تحقیقات و توسعه و به طور کلی آمیختگی و انتقال خلاقیت و نوآوری به ساختار صادراتی می تواند در تحول و بهبود صادرات کشور موثر باشد.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر ظرفیت های صادراتی شرکت های دانش بنیان خاطرنشان کرد: میزان صادرات محصولات در این حوزه در سال گذشته بیش از 741 میلیون دلار توسط 350 شرکت دانش بنیان تولیدی بوده که بیشترین صادرات این حوزه به ترتیب به کشورهای عراق به ارزش 152 میلیون دلار، روسیه به ارزش70 میلیون دلار، افغانستان به ارزش 61 میلیون دلار و سوریه به ارزش 56 میلون دلار است.

بدری در خصوص حوزه هایی که بیشترین صادرات را بر اساس ارزش دلاری در سال 98 داشته اند، تاکید کرد: مواد شیمیایی با 186 میلیون دلار، دارو با 152 میلیون دلار، فراورده های معدنی و فلزی با 99 میلیون دلار، فناوری اطلاعات و محتوای دیجیتال با50 میلیون دلار و مواد پلیمری با 48 میلیون دلار به ترتیب بیشترین صادرات را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند.

برگزاری میز ملی توسعه صادارت محصولات دانش بنیان با هدف بررسی مشکلات صادراتی، برگزاری دوره های آموزشی مقررات صادرات و واردات (ثبت سفارش) و پذیرش و اعزام هیات های تجاری از اصلی ترین برنامه های این سازمان در سال جاری در این حوزه است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران